Analizator skóry w salonie kosmetycznym to podstawa, ale to dopiero początek

Profesjonalny salon kosmetyczny powinien robić na nas dobre wrażenie już podczas pierwszej wizyty. Musi być czysty, sterylny, stylowo i funkcjonalnie urządzony i co najważniejszy powinny pracować w nim wyłącznie profesjonaliści. Kolejna sprawa to wyposażenie oraz wystrój. Salon kosmetyczny nie może składać się z jednego pomieszczenia. Przestrzeń musi być rozplanowana tak, aby znalazło się miejsce na poczekalnię, recepcję oraz osobny gabinet przeznaczony do wykonywania zabiegów kosmetycznych.

Dobry salon kosmetyczny to przede wszystkim dobra kosmetyczka

kosmetyczkaDobra kosmetyczka to osoba wykształcona, jeżeli w salonie pracują osoby, które ukończyły tylko kilkutygodniowy kurs, nie możemy liczyć, że będą posiadać fachową wiedzę. Będąc w salonie nie wahajmy zapytać się o doświadczenie kosmetyczki. Zawód kosmetyczki jest specyficzny i wiąże się z koniecznością ciągłego poszerzania wiedzy. Nie powierzaj pielęgnacji swojej cery osobie bez kwalifikacji, gdyż skutki mogą być opłakane.
Wyposażenie salonu – urządzenia kosmetyczne Każdy profesjonalny salon kosmetyczny powinien być wyposażony w odpowiednie specjalistyczne urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprzęt wielofunkcyjny, który można wykorzystać do wykonywania różnych zabiegów. Ponieważ największą popularnością cieszą się obecnie zabiegi przeciwzmarszczkowe, liftingujące, ujędrniające oraz antycellulitowe urządzenia do wykonywania takich zabiegów to konieczne minimum. W żadnym renomowanym salonie nie zabraknie również lasera, urządzenia, które daje możliwość zamykania popękanych naczynek krwionośnych, przeprowadzenia zabiegu liftingu oraz depilacji laserowej, czyli usunięcia zbędnego owłosienia.

Ale dobry salon to też dobre kosmetyki i dobry sprzęt, taki choćby jak analizator skóry

analizaBędąc w salonie zwróćmy uwagę na producenta urządzeń kosmetycznych – tylko znane, cenione na świecie sprzęty mogą zagwarantować najwyższą jakość wykonywanych zabiegów oraz zapewnić dobre rezultaty. Jeżeli salon oszczędza na sprzęcie powinniśmy zrezygnować z jego usług. Komputerowe badanie skóry Planując zabiegi kosmetyczne mające na celu poprawienie kondycji naszej skóry, niezbędna będzie profesjonalna ocena jej stanu.
Chociaż pojęcie diagnozy skóry jest powszechnie używane, mało, który salon kosmetyczny jest w posiadaniu odpowiedniego sprzętu, dzięki, któremu można byłoby przeprowadzić taką analizę. Większość kosmetyczek nadal robi to za pomocą testów uciskowych skóry i fotografii. Niestety taka diagnoza skóry jest mało precyzyjna i nie dostarcza informacji pomocnych w doborze odpowiedniego zabiegu. Sposoby diagnozy skóry:

  • analizator skórybadanie palpitacyjne, polega na chwyceniu skóry pierwszym, trzecim i czwartym palcem. Za pomocą lekkiego ściśnięcia i puszczenia fałdu skóry kosmetyczka jest w stanie określić jej gładkość, napięcie, grubość tkanki tłuszczowej oraz elastyczność.
  • badanie lampą wodą, eksponująca promienie nadfioletowe przez szklany filtr. Zjawisko fluorescencji daje możliwość postawienia diagnozy. Jeżeli mamy skórę suchą jej odbicie będzie różowe, w przypadku cery normalnej będzie niebiesko-fioletowe, cera dobrze nawilżona da odbicie ciemno-fioletowe, natomiast cera tłusta czarne.
  • badanie dermatoskopem, wykorzystuje się urządzenie zbudowane z dwóch cylindrów kontaktowych. Dzięki takiemu badaniu można zdiagnozować znamiona barwnikowe łączące, znamię błękitne, mieszane, dysplastyczne, czerniaka złośliwego, znamię barwnikowe itp.

Nowością jest komputerowa ocena stanu skóry. Specjalna aparatura umożliwia dokładną analizę cery – zmarszczek, przebarwień, nawilżenia skóry, zawartości serum oraz jej gładkości. Takie badanie umożliwia śledzenie postępów kuracji oraz idealnego dopasowania rodzajów zabiegów.


 

Źródło:

 


Najlepsza analiza zapewni najlepszą kurację

urządzenie kosmetyczneDobór odpowiedniego zabiegu wymaga przeprowadzenia dokładnej diagnozy cery, dlatego w każdym nowoczesnym salonie nie powinno zabraknąć analizatora skóry. Jest to urządzenie, które daje możliwość zbadania 6 parametrów skóry (poziom natłuszczenia, stan porów, nawilżenie, pigmentacja, gładkość, sprężystość, głębokość zmarszczek), po badaniu generowany jest raport z opisem oraz ocena końcowa. W ten sposób można monitorować kurację oraz efekty zabiegów.