Atrakcyjne wizualnie pergole

Mazowieckie jest moim rodzinnym województwem, nasza rodzina zamieszkuje je już od wielu pokoleń. Mieszkamy głównie na wsi, a każdy ma jakąś połać terenu. W dużej mierze rodzina zajmuje się uprawą warzyw, jednak ja postawiłem na inne zadania. Dlatego też większość mojego terenu to ogród do zagospodarowania.

Kompozycja ogrodowa z wykorzystaniem pergoli

pergole mazowieckieZawsze żyłem blisko z naturą i dalej odgrywa ona ważną rolę w moim życiu. Dlatego też postawiłem na dobre zagospodarowanie przestrzeni zielonej wokół mojego domostwa. Architektura nigdy nie była moją mocną stroną, chociaż moje poczucie estetyki nie było takie złe. O pomoc postanowiłem poprosić moją wszechstronnie uzdolnioną mamę Elizę. W wolnym czasie wykonywała ona różne ozdoby, a jej ulubioną konstrukcją były pergole, które własnoręcznie tworzyła z wykorzystaniem drewna z okolicznej szkółki. Konstrukcje te były w naszym ogrodzie odkąd tylko pamiętam, dlatego też potrafiłem docenić ich piękno. Tym bardziej takie wykonane z poczuciem estetyki matuli, to jakby mieć jej kawałek w ogrodzie. Ciężko też było znaleźć w naszej okolicy atrakcyjne pergole Mazowieckie poza stolicą nie jest zbyt zaludnione, a jednak potrzebowałem rozwiązania pasującego do mojego ogródka. Wspólnie z mamą pozyskaliśmy drewno z którego stworzyliśmy świetnie wyglądające pergole. Była to wspólna robota, która nie dość że wyglądała oszałamiająco, to jeszcze nas zbliżyła. Oczywiście drewno zabezpieczyliśmy za pomocą właściwego lakieru oraz uzyskaliśmy interesujący mnie kolor z wykorzystaniem bejcy o odpowiednim odcieniu i z dodatkowymi zabezpieczeniami drewna.

Pergole wykorzystałem jako portale ponad ścieżkami w ogrodzie. Prowadziły one do takich miejsc jak warzywnik, taras, czy tez basen. Świetnie się to prezentowało, a gdy dodatkowo przesadziłem rośliny, tak aby je porastały, to efekt stał się jeszcze lepszy. Pergole to oryginalny i naturalny dodatek do każdego ogrodu.