Bakterie mogą być tez zdrowe

 

Bakterie to nie są tylko nasze kłopoty i powody, że chorujemy. Bakterie tak samo, jak i ludzie, maja dwa oblicza, dobre i te złe. Cześć bakterii powoduje w organizmie spustoszenia, a część z kolei pomaga w jego funkcjonowaniu. O co w takim razie z tymi bakteriami chodzi, i co powinno się robić, czy ich unikać, czy wręcz przeciwnie, bo je przyjmować. najlepiej i to i to, ale jak w takim razie poznać, które bakterie są dobre, a które nie?

Dobrych bakterii nigdy za dużo

bakterie probiotyczneMusimy umieć oddzielić, które bakterie są dobre i potrzebne w naszym organizmie, a które nie. Wszystko to zależy od nas, jakie będziemy przyjmować, a których będziemy unikać. Ktoś jednak może stwierdzić, że nie jest to dobre podsumowanie, bo jak rozróżniać bakterie, skoro ich w ogóle nie widać? A tu odpowiedź brzmi tak, że bakterii, faktycznie, ale nie zobaczymy goły okiem,a  już tym bardziej nie rozróżnimy, dlatego musimy umieć rozróżniać ich źródła. Innymi słowy jeżeli spożywamy nabiał na przykład, to wówczas wiemy, że występują w nim same najlepsze kultury bakterii, które dla naszego organizmu są zdrowe i wręcz zalecane. Takich bakterii moglibyśmy mieć jak najwięcej, są mile widziane, a nazywają się bakterie probiotyczne. Zalecane w związku z tym jest spożywanie dużych ilości nabiałów, jogurtów, kefirowych, czy mleka, albo serów, żeby własnie dostarczać do naszego organizmu jak najwięcej zdrowych bakterii.

Wiele osób pewni się zdziwi, jak się dowie, jak wiele bakterii mamy w naszym organizmie, a do tego one są bardzo zdrowe i pożądane, co większości pewnie się w głowie nie mieści. Zawsze bakterie kojarzyły się źle, z chorobami i złym samopoczuciem, ale nie wszystkie bakterie są złe, a niektóre są wręcz konieczne, dlatego nie zapominajmy, żeby je dostarczać do organizmu.