Przesyłki kurierskie międzynarodow

Bezpieczna wysyłka plafonów i kinkietów za granicę

Z chwilą z którą podejmuje się decyzje o wyjeździe za granice trzeba uświadomić sobie pewną rzecz, a mianowicie, że czeka nas masa przygotowań. Przygotowań związanych nie tylko z załatwieniem formalności dotyczących samego wyjazdy, ale także i tych bardziej przyziemnych jak choćby pakowanie wszystkich swoich rzeczy. Zapakowanie i przewiezienie do innego kraju całego życiowego dorobku może okazać się dość kłopotliwe. Problem stanowi zwłaszcza przewóz delikatnych materiałów, podatnych na uszkodzenia jak choćby lampy i plafony. W ich przypadku konieczne jest zachowanie większej ostrożności. Podpowiadamy zatem na co należy zwrócić uwagę i jakie środki przedsięwziąć w takim przypadku.

Plafony, kinkiety, lampy klasyczne, czyli jak zabezpieczyć delikatne przedmioty

lampyJeśli mowa o przewozie lamp, czyli jakby nie było elementów dość delikatnych, ponieważ bardzo często ich elementy wykonane są ze szkła, które jest szczególnie podatne na uszkodzenia mechaniczne, o które w trakcie przewozu nie trudno, to w takim wypadku najistotniejszą kwestie stanowi odpowiednie ich zapakowanie i zabezpieczenie. Pakując tego rodzaju rzeczy, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • odległość na jaką będą one przewożone,
  • wielkość lampy,
  • ciężar lampy,
  • materiał z jakiego została ona wykonana.

Uwzględniając te czynniki w jaki zatem sposób należy zabezpieczyć nasze lampy na czas podróży? W zasadzie to zależy od rodzaju lampy, jednak ogólne zasady pozostają takie same. Po pierwsze lamy, a właściwie lampę, ponieważ każda osobno należy spakować do kartonu, wyłożonego miękkim materiałem, pocięty papier, wióry, obojętnie byleby wypełnienie, amortyzowało wstrząsy i chroniło przed uderzeniami. Ponadto sama lampę należy owinąć, dobrze w tym wypadku sprawdza się folia bąbelkowa, która dodatkowo chroni i amortyzuje. Jeżeli w przeprowadzce pomaga nam profesjonalna firma przewozowa, to można liczyć na pomoc i rady w kwestii poprawnego zabezpieczanie ładunku.

Transportu antyków za granicę – przesyłki kurierskie za granicę, firma transportowa

przesyłki kurierskie za granicęPrzeprowadzając się za granice i zabierając ze sobą cały dobytek zwykle nie jesteśmy w stanie zrobić tego na własną rękę, dlatego najczęstszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy przewozowej. Wówczas nie tylko w sposób pewny nasze rzeczy dotrą na miejsce, ale także i otrzymamy ubezpieczenie w razie jakichkolwiek uszkodzeń powstałych w transporcie. Rozwiązanie to choć dość wygodne może też być dość drogie, dlatego warto zorientować się co do alternatyw. Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeśli na miejscy wszystko jest już gotowe i ktoś tam jest kurier międzynarodowy. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim bardzo dobrze w przypadku przewozy mniejszych elementów jak choćby w przypadku lamp. Jednak na jakie rozwiązanie byśmy się nie zdecydowali czy to będzie firma przewozowa czy kurier dokonując wyboru należy zwrócić uwagę na renomę danej firmy, zakres jej usług jak i oczywiście cenę. Wybór odpowiedniego przewoźnika jest kwestia kluczową, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz delikatnych elementów, dlatego na jego wybór warto poświęcić nieco czasu i dobrze zapoznać się z warunkami umowy.

Czy wysyłka w paczce to dobre rozwiązanie dla lamp

paczkaElementy o niewielkich gabarytach można z powodzeniem nadać w paczce, jednak czy to dobre rozwiązanie? Tak naprawdę to zależy, rozwiązanie to posiada niewątpliwie te zaletę, ze jest stosunkowo tanie, jednak zwiększa ryzyko powstania uszkodzeń, dlatego przy wyborze tego rozwiązania należy mieć pewność, ze dobrze wszystko zapakowaliśmy jak i zabezpieczyliśmy, a ponadto lepiej wybierać takie rozwiązanie, dla lamp wykonanych z dość trwałych elementów. Tak na wszelki wypadek.


Tekst został napisany przy pomocy:

  • Multilampy.pl – sklep internetowy oferujący rożnego rodzaju oświetlenie
  • Poczta-polska.pl – strona Poczty Polskiej, która świadczy usługi wysyłkowe
  • Poloniaexpress.pl – firma świadcząca usługi kurierskie w kraju i za granicę

Podsumowując temat:

Przewożąc lampy bez względy na to na jaką odległość są one transportowane trzeba brać pod uwagę następujący fakt, że są to rzeczy stosunkowo delikatna, a co za tym idzie podatne na uszkodzenia, dlatego ważne jest by już na etapie przygotowań pomyśleć w jaki sposób można je skutecznie zabezpieczyć i przygotować do przewozy, jak i w reszcie na jakie rozwiązanie transportowe w ich wypadku byłoby najkorzystniej się zdecydować.