Biuro i księgowość – dlaczego warto wziąć je pod uwagę?

Podczas prowadzenia firmy ważne jest miejsce, na które będą przychodziły wszelkie korespondencje. Również prowadzenie księgowości jest istotną sprawą, jeśli chcemy by nasza działalność funkcjonowała poprawnie.

Zalety z wynajmu wirtualnego adresu

Korzystanie z wirtualnego biuraJeśli nie prowadzimy własnego biura, a nie chcemy, aby nasza korespondencja przychodziła na adres domowy to możemy wynająć sobie adres wirtualny. Wynajem wirtualnego adresu posiada wiele korzyści. Pierwszą z nich jest brak kosztów związanych z utrzymaniem oraz wynajmem biura. Druga to taka, że zyskujemy adres w centrum miasta, co na pewno podniesie prestiż firmy. Wiele firm, które wynajmują adresy oferują również obsługę korespondencji, czy udostępnienie pomieszczeń na spotkania, szkolenia lub konferencje. Dużą zaletą takich bur może być także oszczędność czasu wynikająca z posegregowanej już poczty, odbieranych maili, telefonów, a także faksów.

 

Co się zyskujemy wynajmując wirtualne biuro w Warszawie?

Praca w biurzePo pierwsze firma, które oferuje wirtualne biuro w Warszawie udostępnia nam adres, który możemy podać podczas rejestracji firmy. Wynajmując adres wirtualny w centrum warszawy zyskujemy prestiż. Wielu naszych kontrahentów, wiedząc, ze siedziba firmy znajduje się w dobrej dzielnicy, bardzie poważnie będzie podchodziła do interesów. Gdy zarejestrowana przez nas działalność już działa, wtedy bardzo często firma obsługująca wirtualne biuro obsługuje naszą skrytkę pocztową. Możemy wybrać, czy będziemy powiadamiani o poczcie mailem, SMS, a może nasza korespondencja będzie nam odsyłana na podany adres. Jeśli będziemy musieli odbyć spotkanie biznesowe, to możliwe jest skorzystanie z sal konferencyjnych, albo biur, przeznaczonych specjalnie na tę okoliczność. Wybierając pakiet wirtualnego biura możemy również skorzystać z możliwości odbierania naszych telefonów, faksów czy maili. Wirtualne biuro zapewnia nam pomoc prawna oraz księgową, miejsce na przechowywanie dokumentów. Niektóre firmy świadczące takie usługi rejestrują także podmioty gospodarcze m.in. w ZUS, KRUS, GUS, czy US. Biura wirtualne zapewniają również założenie rachunku bankowego firmy. Wiele takich biur swoja ofertę dopasowuje indywidualnie do potrzeb konkretnych klientów.

Czym jest księgowość online prowadzona przez internet?

Rozliczenia księgowePodczas prowadzenia firmy, oprócz biura ważna jest również księgowość, która jest podstawowym elementem rachunkowości. Księgowość ma za zadanie rejestrację każdego grosza, który przepłyną przez firmę. Istnieje wiele możliwości prowadzenia księgowości swojej firmy:

  • zatrudnienie księgowej,
  • prowadzenie samemu księgowości,
  • korzystnie z biura rachunkowego,
  • prowadzenie księgowości online

 

Księgowość internetowa jest dobrym pomysłem w przypadku małych firm, gdzie zatrudniane księgowej, jest po prostu nieopłacalne. Księgowość online może być prowadzona na kilka sposobów. Pierwszym z nich to prowadzenie Księgo Rozchodów i Przychodów. Inny sposób to wgląd do danych księgowych oraz przesyłanie wszystkich dokumentów przez internet. Również księgowość internetową można prowadzić w pełny sposób. Wiele portali oferuje również pomoc ekspertów. Prowadzenie takiej księgowości ma wiele zalet. Jedną z nich jest wprowadzenie wszystkich danych tylko raz. Księgowanie można prowadzić w dolnym czasie oraz godzinie. Korzystanie z takiej księgowości bardzo często jest darmowe lub opłaty są bardzo niskie. Wszystkie dane są archiwizowane, co ułatwia sprawę w przypadku zgubienia jakichkolwiek dokumentów, wystarczy wydrukować je na nowo.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Twojasiedziba.pl – strona internetowa firmy z Warszawy oferującej wirtualne adresy i biura
  • Money.pl – internetowy portal finansowy prezentujący analizy i aktualności
  • ERPmobile – strona internetowa firmy rozwijającej internetowy program księgowy

 

Podsumowanie tematu


W każdej firmie, zarówno księgowość jak i biuro jest bardzo istotna częścią działania przedsiębiorstwa. Jeśli nasza firma jest jednoosobową lum małą działalnością, to warto jest wynająć tylko wirtualne biuro. Również w takim przypadku nie jest opłacalne zatrudniane księgowej.