Bramka obrotowa z metalu

 

Takie bramki obrotowe wykorzystywane są przede wszystkim do kontroli dostępu wszędzie tam, gdzie taka kontrola jest niezbędna. Mogą to być zarówno urzędy (dobrym przykładem będzie np. sąd), ale także wejścia do metra, czy różnych budynków użyteczności publicznej, w których taka kontrola jest wręcz nieunikniona (np. lotniska)

Dostępność bramek obrotowych w miejscach szczególnej kontroli

metalowe bramki obrotoweSolidne metalowe bramki obrotowe są montowane wszędzie tam, gdzie tego wymaga sytuacja. Miejsca takie są poddawane kontroli dla celów m.in. identyfikacji poszczególnych ludzi. Np. na lotniskach, aby można było skontrolować pasażerów, czy przy wejściu do metra – dla kontroli biletów. Takie bramki doskonale sprawdzają się także np. przy wejściach do sklepów (galerii) i jest to dyktowane bezpieczeństwem. Same bramki obrotowe wykonane są z nierdzewnej, wzmacnianej stali, z zamocowanymi pałąkami, przepuszczającymi tylko jedną osobę. Eliminuje to ewentualną, grupową ucieczkę potencjalnych przestępców, gdyż mogą biec jedynie pojedynczo, co znacznie spowalnia ich ucieczkę. Ale nie jest to jedyny powód montażu bramek obrotowych, które mogą być np. niskie, lub wysokie. Obrotowe, lub uchylne. Wszystkie one spełniają jedną rolę. Mają eliminować niepożądany, swobodny przepływ ludzi. Organizują także ruch i mogą niejako zarządzać tłumem. Prawidłowa organizacja ruchu w miejscach użyteczności publicznej, to bardzo ważna rzecz. Dobór odpowiednich bramek jest uzależniony od ich wykorzystania.

Jeśli przez taką bramkę będzie codziennie przechodzić dużo ludzi, należy wybrać taką bramkę, która temu sprosta. Ważne jest, aby uwzględnić wszelkie aspekty, zarówno estetyczne, jak i psychologiczne. Przy wejściach do wielkich sklepów, czy też stadionów sportowych, powinny być niskie bramki.