Cera dojrzała a krem przeciwzmarszczkowy

Kategoria: Dokumenty zdrowotne

Cera dojrzała to nie rodzaj lecz stan skóry, który zależy od wieku jej posiadaczki oraz rodzaju dotychczasowej pielęgnacji. Choć skóra zaczyna stopniowo starzeć się już po 25 roku życia, to o cerze dojrzałej mówimy, kiedy jej właścicielka przekroczy piątą dekadę.

Wybór kremu przeciwzmarszczkowego dla cery dojrzałej

Większośćnajlepsze kremy przeciwzmarszczkowe na dzień kobiet w wieku dojrzałym stoi przed tym samym dylematem czyli jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać . W drogeriach możemy znaleźć różne kremy, których zadaniem jest wygładzenie skóry, zmniejszenie zmarszczek, wyrównanie kolorytu skóry czy odżywienie cery. Starzenie się to nieodłączny element starzenia się organizmu, jednak nie oznacza to, że mamy bezczynnie patrzeć na pojawiające się kolejne zmarszczki czy bruzdy. Najważniejsza jest pielęgnacja skóry a najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe na dzień wcale nie muszą być drogie, ale powinny zawierać peptydy, czyli związki, które korzystnie wpływają na naszą cerę oraz zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Zabezpieczają one skórę przed nadmierną utratą wody oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Ważne jest, aby stosować kremy systematycznie, ponieważ dzięki temu można osiągnąć naprawdę zadowalające efekty. Inne kremy zawierają pseudobotulinę, która dociera do głębokich warstw skóry gdzie hamuje przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni, tym samym zapobiegając ich skurczom. W kremach przeciwzmarszczkowych stosuje się również naturalny kompleks, który hamuje skurcze mięśni.

Kupując kremy przeciwzmarszczkowe powinniśmy zwrócić uwagę na składniki jakie one zawierają. Istnieje bowiem cały szereg substancji uznanych za skuteczne w pielęgnacji cery dojrzałej. Zwykle mają one wielokierunkowe działanie a to znaczy, że chronią, regenerują, nawilżają oraz odżywiają cerę.