tanie bilety lotnicze

Co będzie lepsze: tanie bilety lotnicze czy podróż busem?

Wybierając się w podróż, trzeba przede wszystkim dobrze zastanowić się nad środkiem transportu, z jakiego chce się skorzystać. Może on wpływać na komfort podróży, a także na jej cenę.

Kiedy warto kupić tanie bilety lotnicze?

tanie bilety lotniczePodróże samolotem to obecnie bardzo popularna forma przemieszczania się. Dzieje się tak dlatego, że nie jest to już środek transportu przeznaczony wyłącznie dla osób bogatych. Coraz częściej nabyć można w miarę tanie bilety lotnicze. Jest to możliwe zwłaszcza wtedy, kiedy wie się, gdzie ich szukać. Zazwyczaj wytrawni podróżnicy znają wiele stron i wyszukiwarek lotów, które pomagają im wynaleźć loty na bardzo korzystnych warunkach. Warto poszukać w internecie poradników na temat tego, jak właśnie znajdować okazyjne bilety lotnicze. Z czasem można nabrać wprawy i dzięki temu móc sobie pozwolić na dalsze zagraniczne wakacje, które w normalnej cenie być może byłyby dla wielu nieosiągalne. Ciekawe promocje ma na przykład Lufthansa Bydgoszcz, ale również i inne linie lotnicze.

Rezerwacja tanich biletów lotniczych

bilety lotniczeDobrze jest śledzić oferty last minute albo first minute. Często okazje zdarzają się także niezależnie od tego. Przydaje się więc bieżące obserwowanie ofert. Czasami można bowiem wybrać się na wakacje zupełnie niespodziewanie. Jeżeli tylko ktoś ma czas, żeby na nie nagle wyruszyć. Plusy latania:

  • komfort podróży
  • szybkość dotarcia do celu
  • możliwość dotarcia do odległych miejsc
  • podziwianie świata z góry
 • wyżywienie w czasie podróży.

Choć zalety latania samolotem są niewątpliwe, jednak nie każdy decyduje się na tę formę podróżowania. Dzieje się tak z różnych względów. Niektórzy po prostu obawiają się wysokości. Inni po prostu do tej pory nie próbowali i boją się zrobić pierwszy krok. Jeszcze innym zależy na tym, żeby również na miejscu docelowym móc poruszać się własnym samochodem. Oczywiście powodów może być więcej. Prawdą jest, że każda forma przemieszczania się posiada zarówno zalety jak i wady. Nie da się tego uniknąć również w przypadku samolotów. Minusem może być na przykład fakt, że trzeba sobie zapewnić środek transportu z lotniska. Poza tym podróżowanie tym sposobem nie jest elastyczne. Musisz dopasować się do terminarza przylotów i odlotów. Nieraz zdarzają się także opóźnienia, które uniemożliwiają nieraz planowanie przesiadek. Kłopotliwe może być także ograniczenie bagażowe i konieczność noszenia tegoż bagażu przy lotach transferowych.

Przewóz osób do Holandii – tańsza alternatywa?

Przewóz osób do HolandiiPonieważ nie wszędzie można dolecieć, a także nie każdy chce latać, świetną alternatywą dla samolotów są pojazdy kołowe. Jedne z nich to busy. Można po prostu wykupić sobie miejsce w takim busie i cieszyć się podróżą bez strachu o to, że spadnie się na ziemię i rozbije. Busy do niedalekich krajów zagranicznych są także nieraz tańsze od ceny lotu w to samo miejsce i nie trzeba specjalnie szukać okazji, aby tanio dostać się do Holandii czy Belgii. Plusy przemieszczania się busem:

  • prawie nieograniczony bagaż,
  • niska cena,
  • brak konieczności dojazdu z i na lotnisko,
  • dowóz pod same drzwi,
 • brak dodatkowych stresów.

Podróż autem również posiada cechy, które jednych mogą zachęcać, a innych odstraszać od wyboru tego sposobu. Na pewno komfort jazdy jest mniejszy niż komfort lotu. Jeśli jednak wybiera się busy Polska Belgia, to przecież droga nie jest na tyle długa, aby mocno odczuć jej niedogodności. Można za to zabrać ze sobą większy bagaż, co na pewno przyda się, jeśli osoba planuje dłuższy pobyt za granicą. Minusem busów jest natomiast na pewno fakt, że nie wszędzie da się nimi dojechać. Czasami zresztą nie warto próbować, bo długa jazda jest po prostu uciążliwa. Inną możliwością w kontekście przemieszczania się pojazdami jest wypożyczalnia busów. Można tam skorzystać z auta na kilka osób, które pożycza się bez problemu na kilka dni czy nawet tygodni. Dzięki temu ma się duży komfort, bo nie trzeba zważać na nikogo i można samemu zaplanować trasę podróży.


Więcej przydatnych informacji można znaleźć na:


Krótkie podsumowanie tematu:

Środek transportu zawsze należy dobrać, biorąc pod uwagę odległość oraz osobiste preferencje. Nie da się jednoznacznie powiedzieć czy lepiej będzie wybrać się w podróż samolotem czy busem.