Bielizna dziecięca

Co kupić małemu dziecku na prezent?

Każdy kto kiedykolwiek szukał odpowiedniego prezentu dla małego dziecka wie, że nie jest to proste zadanie. Istnieje wiele czynników, którymi powinniśmy się kierować wybierając prezent dla malca. Zadania nie ułatwia nam bardzo obszerny rynek zabawek i akcesoriów. Dodatkowo niemowlę w przeciwieństwie do dzieci starszych nie jest w stanie nam podpowiedzieć o czym właśnie marzy. Co wybrać, by zadowolić malucha i spełnić oczekiwania rodziców?

Kocyki dla dzieci – idealany prezent dla noworodka

Kocyki dla dzieciWydaje się, że najlepszym pomysłem jest kupienie dziecku tego, czego życzą sobie jego rodzice. W końcu to oni w pierwszych etapach życia najlepiej wiedzą co będzie mu przydatne. Niestety często okazuje się, że takie upominki są poza naszymi możliwościami (np. finansowymi). Dodatkowo dochodzą takie czynniki jak ograniczenia wiekowe. Niekiedy też wybieramy prezent z okazji narodzin dziecka wiedząc zaledwie jaka jest jego płeć. W takim wypadku świetnie sprawdzają się kocyki dla dzieci. To bardzo uniwersalny produkt, który jest niezbędny każdemu niemowlakowi. Oczywiście istnieje możliwość, że ktoś wcześniej wpadł na ten sam pomysł, jednak nie powinniście się tym przejmować! Kocyki przydają się zarówno w kołysce, w łóżeczku, w wózku czy w samochodzie, dlatego kilka sztuk na stanie to nie wada, a zaleta! Jeśli nie chcecie zdecydować się na kocyk (chociażby dlatego, że już obdarowaliście nim dziecko), wybierzcie książeczki dla niemowląt. Zazwyczaj znajdują się w nich kolorowe obrazki, wypukłe elementy o różnych fakturach, a nawet wesołe melodyjki. Naśladowanie dźwięków, badanie powierzchni i kształtów to elementy niezbędne dla rozwoju każdego malucha. Sięgając po książeczki dla dzieci możecie mieć pewność, że ich zmysły będą odpowiednio stymulowane i pobudzone do rozwoju.

Kiedy zdecydować się na buty profilaktyczne dla dzieci?

buty profilaktyczne dla dzieciRodzice często decydują się na obuwie ortopedyczne dmuchając i chuchając na zdrowie dziecka. Często jednak nie wynika to z rzeczywistych potrzeb, a jedynie pewnej nadgorliwości. Tym bardziej warto przedyskutować z nimi kwestie zakupu tego typu obuwia na prezent. Zazwyczaj wystarczy wybór porządnych, elastycznych i przewiewnych butów. Doskonale sprawdzą się tutaj buty BARTEK. Wyróżnia je wysoka jakość i dbałość o najdrobniejszy szczegół, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Tak przystosowane do anatomii stóp dziecka buty, zapewnią im komfort i prawidłowy rozwój. Warto pamiętać, że niezbędne dla malca jest chodzenie boso – po piasku, kamieniach i trawie. Są to naturalne metody profilaktyki płaskostopia, które uchronią pociechę od wad stóp, a rodziców od wydatku rzędu nawet 300-400 zł.

Jak wybrać klocki lego dla dziewczynek i dla chłopców?

supermanDuńskie klocki lego całkowicie odmieniły rynek zabawkarski. Od ich debiutu w 1932 roku pojawiło się wiele nowych modeli, których cały czas przybywa. Obecnie możemy wybierać spośród ponad 30 serii takich jak m.in.:

  • Lego Minecraft
  • Lego Hobbit
  • Lego Auta
  • Lego Ninjago
  • Lego Friends

Jedną z istotnych zmian było pojawienie się lego Duplo dla najmłodszych oraz wprowadzenie dziewczęcych serii z księżniczkami czy zwierzątkami. To doskonały pomysł na prezent – zestawy można w dowolny sposób ze sobą łączyć i powiększać zasób klocków i postaci. Inną znaną serią są klocki lego Technic, jednak nie nadają się na prezent dla małego dziecka. Zainteresowani będą nimi głównie chłopcy, gdyż dają one możliwość składania rozmaitych maszyn i pojazdów – od prostych po skomplikowane. Istotną rolę pełni też cena – od ok. 30 zł za najprostsze modele, po nawet kilka tysięcy za skomplikowane koparki itp.


Więcej pomysłów można znaleźć na:


Podsumowując temat:

Decydując się na zakup prezentu dla małego dziecka uwzględnijmy przede wszystkim prośby rodziców, a następnie dostosujmy je do naszego budżetu i potrzeb malucha. Nie zawsze drogi produkt okazuje się być dobrym i trafionym prezentem. Z takimi wydatkami najlepiej powstrzymać się do momentu, kiedy chłopiec lub dziewczynka będą w stanie sami określić co znajduje się w kręgu ich zainteresowań.