luksusowa odzież damska

Co zrobić gdy nie stać nas na markową odzież włoską?

Jest wiele pięknych ubrań. Kuszą nas one swoim pięknem. Jednak nie każdego stać na to, aby kupować markową, włoską odzież. Na szczęście można temu zaradzić na kilka różnych sposobów. Wystarczy nabyć trochę umiejętności albo chociaż wykazać się pomysłowością.

Maszyny domowe a umiejętność szycia

domowa maszyna do szyciaOczywiście, ciężko będzie stworzyć samodzielnie wymarzony ciuch, jeżeli nie miało się wcześniej do czynienia z krawiectwem. Istnieje jednak kilka możliwości, aby sobie z tym poradzić. Jedną z nich jest po prostu nauczenie się szycia. Zajmie to na pewno trochę czasu. Jeśli jednak ma się kogoś znajomego, kto może pomóc opanować tę sztukę, będzie dużo łatwiej. Z pewnością na początku nie warto będzie brać się za włosie ubrania. W ten sposób łatwo można się zniechęcić, bo nie ma się co łudzić, że uda się uszyć wymarzoną sukienkę już za pierwszym razem. Z tego względu pierwsze projekty, jakimi trzeba się zainteresować, to raczej poszewki na poduszki, jakieś proste torby na ramię i tym podobne. Najlepiej niech to będą rzeczy o regularnych kształtach, kwadratowe czy prostokątne. Kiedy już opanuje się umiejętność zszywania ze sobą dwóch kawałków materiałów, obszywania i tak dalej, można myśleć o bardziej zaawansowanych projektach. Gorzej, jeżeli nie ma się nikogo, kto pomógłby w szyciu na samym początku. Nie ma się jednak czym martwić, bo w Internecie znajdzie się sporo instrukcji na temat tego, jak uszyć proste rzeczy. Trzeba mieć tylko trochę cierpliwości, aby się nauczyć. Drugą możliwość stanowi poproszenie kogoś znajomego, aby uszył nam włoskie ubrania damskie. Można pokazać, jak ma taka rzecz mniej więcej wyglądać, a babcia czy mama na pewno postara się sprostać temu zadaniu. Maszyna Juki w domu to dawniej był sprzęt obowiązkowy, więc jeszcze w wielu mieszkaniach one są. Oczywiście, nim się kogokolwiek poprosi o tę przysługę, najpierw trzeba zakupić stosowną tkaninę. Poza tym można przejrzeć specjalistyczne gazety, w których są wykroje dla różnych ubrań. Być może znajdzie się tam coś w stylu włoskim? Z takim projektem dużo łatwiej będzie uszyć coś dokładnie takiego, jak się chce. Trzecia opcja to po prostu skorzystanie z usług krawcowej profesjonalnej. Trzeba jej jednak dokładnie powiedzieć, o jaki produkt końcowy chodzi. Trzeba też dać jej potrzebny materiał, bo wiadomo, że sama nie będzie go szukać. Skorzystanie z szycia przez krawcową trochę kosztuje, ale nieraz mniej niż taka sama rzecz w ekskluzywnym sklepie. Poza tym plusem jest, że produkt będzie dokładnie dopasowany do figury.

Odzież włoska – poszukaj

odzież włoskaWarto wspomnieć o jeszcze jednej możliwości, aczkolwiek dość czasochłonnej. Zresztą, w stosunku do samodzielnego szycia, wcale nie musi ona kosztować więcej zachodu. Włoskie sukienki czy inne piękne rzeczy można często znaleźć także w ciucholandzie. Jeżeli tylko taka forma dokonywania zakupu ci odpowiada, pochodź po sklepach, oferujących rzeczy z drugiej ręki. Często można tam znaleźć coś unikatowego i to za niewielką cenę. Kto wie, może uda ci się znaleźć tam wymarzoną włoską torebkę? Wiele kobiet przekonało się już, że takie sklepy to żaden obciach. Jeśli masz oczy otwarte, znajdziesz tam wiele ciekawych ubrań.

Rzeczy handmade są w cenie

włoska sukienkaŻadna z wspomnianych możliwości nie cieszy tak bardzo, jak zrobienie czegoś samodzielnie. Warto więc zdobywać nowe umiejętności i samodzielnie dochodzić do celu. Aby to jednak uczynić potrzebne będą:

  • maszyna do szycia
  • pomysł
  • być może pomoc
  • tkanina
  • cierpliwość

Najgorzej wygląda sytuacja, jeżeli ktoś nie posiada maszyny do szycia. Jest to bowiem spory koszt, choć na pewno szybko się zwróci. Do domowych celów polecane są na przykład maszyny Juki. Mają wszystko to, co potrzebuje mieć takie urządzenie. Dość łatwo się je obsługuje i mogą bardzo długo posłużyć, jeśli się o nie dba. Narzędzia do pracy, to jednak nie wszystko, więc nie można zapomnieć o odpowiednim nastawieniu i pomyśle.

 


Wartościowe źródła informacji związanych z tematem:

  • Fashionpost.pl – serwis internetowy związany z modą i ubiorem
  • Szyjwdomu.pl – strona internetowa firmy oferującej domowe maszyny juki
  • Luminelle.pl – sklep internetowy sprzedający włoskie sukienki

Podsumowanie

Chęć posiadania pięknych ubrań to ludzka rzecz. Nie zawsze jednak ma się dość pieniędzy, aby się w nie zaopatrywać w drogich butikach. Można jednak temu zaradzić i także chodzić pięknie ubranym.