Czas praktycznego manicure hybrydowego

Dłonie są często wizytówką człowieka. Szczególnie gdy w naszych zawodach często je pokazujemy, dbamy, aby dobrze wyglądały. Czyste i równe paznokcie, gładkie skórki, nawilżona skóra. Kobiety lubią także długie paznokcie z pięknym odcieniem lakieru. Dodaje to dłoniom elegancji i estetyki wizualnej. Wyglądają na czyste i zadbane.

Korzyści z manicure hybrydowego

manicure hybrydowyKtóra z nas nie miała nigdy pomalowanych paznokci? Już nastolatki sięgają po lakiery. Nieodmiennie jednak ich wada jest to, że trzeba je często zmieniać, ponieważ po kilku dniach normalnego funkcjonowania w pracy i domu, lakier zwyczajnie zaczyna odpryskiwać. Wygląda wtedy niezbyt estetycznie. Dawniej przełomem w tradycyjnych lakierach do paznokci były tzw. żele. Czyli warstwa substancji nakładana na paznokieć i malowana. Niestety usuwanie tego typu manicure dość mocno niszczyło paznokcie. Obecnie modnym i wygodnym rozwiązaniem jest manicure hybrydowy. To lakier, który osusza się za pomocą promieni UV. Jego skład i sposób suszenia przyczynia się d o jego trwałości. Może pozostawać na paznokciach od 2 do 4 tygodni. Nie każdy jednak potrafi umiejętnie go zdjąć. Nie wystarczy bowiem przetrzeć paznokcia zmywaczem. Dlatego lepiej wykonywać tę czynność w gabinecie kosmetycznym, aby nie uszkodzić paznokcia. Zaraz po zdjęciu jednego manicure możemy nałożyć kolejny. Kolorystyka lakierów hybrydowych jest przeogromna. Nakładanie wygląda tak samo jak przy tradycyjnym lakierze – pędzelkiem, jednak każdy paznokieć należy osuszać w specjalnej lampie UV. Zabieg w żaden sposób nie jest bolesny czy szkodliwy dla zdrowia.

Manicure hybrydowy pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami przez kilka tygodni. Możemy wykonać go w niemal każdym gabinecie kosmetycznym. Należy pamiętać, aby tego typu lakier zdejmować bardzo ostrożnie, a najlepiej z pomocą kosmetologa, aby nie uszkodzić delikatnej płytki.