dystrybutory do wody

Czy dystrybutor do wody sprawdzi się w wirtualnym biurze?

Z wirtualnych biur korzysta coraz więcej firm. Jest to wygodny sposób prowadzenia działalności. Czy jednak w takim miejscu potrzebne są dystrybutory wody? Na pewno trzeba przemyśleć, czy ludzie będą z nich korzystać.

Adres do wynajęcia – dla kogo?

adres na wynajemNie każda działalność może sobie pozwolić na wynajęcie adresu korespondencyjnego. Przede wszystkim nie jest to rozwiązanie funkcjonalne dla firm, które mają sporo kontaktów korespondencyjnych i często wymieniają listy. W tym przypadku po prostu będzie to niewygodne, ponieważ będzie trzeba często jeździć po odbiór poczty. Nie każde takie biuro w Warszawie oferuje bowiem usługę wożenia listów do klienta. Zresztą nawet jeśli coś takiego jest możliwe, to na pewno nie codziennie, a raz w tygodniu. W przypadku zaś częstych listowych kontaktów biznesowych może to być po prostu niewystarczające. Adres do wynajęcia to jednak niekoniecznie to samo co wirtualne biuro. Zakres świadczeń w firmie oferującej adres na wynajem może być bowiem dużo mniejszy. Może wcale nie być okazji, aby wynająć tam biuro na godziny, jak w przypadku wirtualnego biura. Jeżeli zaś nikt nie prowadzi działalności na miejscu, to znaczy, że znajdować się tam będą tylko stali pracownicy, obsługujący korespondencję innych przedsiębiorstw oraz ich klienci.

Wirtualne biuro – szerszy zakres usług

korzystanie z wirtualnego biuraWirtualne biuro często oferuje znacznie więcej usług. Poza wynajmem adresu do prowadzenia działalności, można tam wynajmować pomieszczenia na godziny, aby odbyć spotkania biznesowe. Można też korzystać z wielu różnych porad: prawnych, księgowych i tak dalej. Wirtualne biuro może oferować ponadto:

  • obsługę połączeń przychodzących
  • skanowanie i przekazywanie poczty
  • obsługę faksu
  • specjalne pakiety usług
  • opiekę asystentki

 

Niektóre biura starają się wyróżnić na tle innych i oferują różnego rodzaju usługi doradcze i dodatkowe administracyjne. Podobnych miejsc powstaje bowiem ostatnio coraz więcej i nawet w samej Warszawie Mokotów jest ich kilka.

Dystrybutory wody czy butelki z wodą – co lepsze?

dystrybutory do wody do biuraW zależności od zakresu usług biura będzie ono miało różne zapotrzebowanie na wodę. Wiadomo bowiem, że w placówce, gdzie pracuje jedynie kilka opiekunów administracyjnych klientów zapotrzebowanie będzie mniejsze niż w przypadku placówki otwartej na spotkania biznesowe. Dużo zależy od tego, ile osób pracuje stale na miejscu, a ile się tam pojawia. Jeśli klienci pojawiają się tylko po odbiór poczty to raczej rzadko będą zainteresowani popijaniem wody, chyba że dzień będzie gorący. W cieplejszy dzień firma będzie mieć obowiązek, aby woda dla biura się znalazła. Wydaje się jednak, że lepszym rozwiązaniem będzie taka w małych butelkach plastikowych. Nawet do większego biura wirtualnego zalecane by było kupować jednak butelkowaną wodę, a nie taką, którą nalewa się z dystrybutora. Powodem niech będzie chociażby fakt, że otwarta woda nie powinna stać dłużej niż czterdzieści osiem godzin. Kiedy jest gorąco, to powinna być wypita jeszcze szybciej. W małym biurze nie ma szans, aby woda zniknęła w takim szybkim tempie, a więc jest wystawiona na szkodliwe działanie bakterii. Znacznie lepiej zapewnić pracownikom mniejsze butelki, kupowane hurtowo, i mieć pewność, że piją wodę świeżą każdego dnia. Drugą kwestią jest to, że możliwość skorzystania w pokoju konferencyjnym z nieotwartej jeszcze wody wygląda dużo lepiej niż konieczność nalewania sobie napoju z dystrybutora przez jakichś ważnych kontrahentów. Taki drobiazg, a wpływa na zadowolenie partnerów biznesowych. Jeśli zaś oni będą zadowoleni, to i klient biura, który na pewno przedłuży swój abonament na wynajem adresu i dodatkowych usług.


Szczegółowe informacje dotyczące poruszanych zagadnień:

  • FK Partner – strona internetowa firmy oferującej adres na wynajem w Warszawie
  • Kochamwode.pl – witryna internetowa firmy z Warszawy dostarczającej dystrybutory do wody
  • Egospodarka.pl – portal internetowy poświęcony biznesowi i gospodarce

 

Podsumowanie

Wydaje się, że dystrybutor do wody dla wirtualnego biura to nie najlepszy pomysł. Ewentualnie można połączyć dystrybutor wody z zakupem mniejszych butelek z wodą. Być może na korytarzu przy recepcji ludzie chętnie napiją się płynu z dystrybutora. Poza tym jednak w pomieszczeniach biurowych powinny stać małe butelki z wodą. Zapewnią one większy komfort, a także mniejsze narażenie na unoszące się w powietrzu bakterie i zarazki.