impreza integracyjna dla pracowników

Czy imprezy integracyjne są potrzebne pracownikom?

Każdy pracownik potrzebuje czasu, aby odnaleźć się w nowym środowisku. Służą temu doskonale spotkania integracyjne. Pozwalają lepiej poznać się nowym i starszym stażem podwładnym. To natomiast ma wpływ na ich dalszą pracę.

Restauracje a integracja

restauracja w hoteluIstnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o organizację imprez integracyjnych. Można robić dla pracowników po prostu przyjęcia okolicznościowe. Bardzo popularne są te przed wszelkiego rodzaju świętami jak Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc. Podwładni spotykają się wówczas ze swoimi pracodawcami w nieco innej atmosferze niż na co dzień. Wspólnie spożywają jakieś bardziej wykwintne dania i rozmawiają. Jest to okazja do tego, aby poznać prezesów w trochę innym świetle. Nie ma co prawda możliwości do tego, aby robotnicy zintegrowali się ze sobą. Restauracje nie są dobrym miejscem, jeśli zarządowi firmy zależy na tym, aby wszyscy pracownicy niższych szczebli się ze sobą zżyli. Przyjęcie okolicznościowe może wpłynąć pozytywnie na to, jak odbierają oni placówkę, w jakiej pracują oraz swoich menagerów. Jest to również skutek pożądany dla firmy, niemniej jednak nie rzutujący bardzo na relacje między osobami pracującymi na tym samym poziomie. Gdyby zapytać podwładnych, czy lubią takie integracyjne spotkania to z pewnością zdania byłyby podzielone. Część z nich będzie twierdzić, że są stratą czasu. Wiele osób czuje się skrępowanych w takich sytuacjach i nie widzą potrzeby spotykania się z ludźmi z pracy dodatkowo poza nią. Nie wszyscy będą odbierali spotkanie w restauracji w Bydgoszczy jako dodatkowy benefit. Należy o tym pamiętać podczas organizacji. Niemniej jednak warto tworzyć takie okazje do dodatkowej integracji z zarządzającymi, bo to wpływa na utożsamianie się z firmą i poziom zadowolenia z pracy w danym przedsiębiorstwie. Nawet jeśli ktoś nie lubi takich spotkań, lepiej będzie odbierał firmę, kiedy zauważy, że nie żałuje ona pieniędzy na imprezy integracyjne. W Bydgoszczy istnieje wiele przedsiębiorców, zatrudniających zaledwie kilku pracowników. Logiczne jest, że nie mają oni pieniędzy na wielkie eventy ani też nie ma w nich za bardzo kto brać udziału. Na pewno wówczas miłym gestem jest zrobienie chociaż pracowniczej wigilii.

Eventy dla pracowników

event dla pracownikówWiększe działalności często stać na bardziej konkretne wydarzenia integracyjne. Często też je więc organizują. Poza spotkaniami przy stole, organizują one większe eventy. W Krakowie jest to częsty zwyczaj, że idzie się pobawić do jakiejś wynajętej sali albo w inne miejsce. Nie zawsze w takiej sytuacji muszą być obecni szefowie, a nawet jeśli są to często w zupełnie innych nastrojach niż w pracy. Wszyscy wówczas czują się mniej skrępowani, ponieważ wiadomo, że nie przyszło się tam, aby siedzieć sztywno. Zawsze zdarzą się tacy, którzy będą narzekać i powiedzą, że woleliby innego rodzaju dodatki do pensji. Nie każdy, wiadomo, lubi tańczyć czy integrować się na wyjazdach. Każdemu jednak nigdy nie da się dogodzić. Firmie zależy, aby pracownicy dobrze się ze sobą czuli i potrafili współpracować, dlatego przedsiębiorstwa nie powinny żałować funduszy na różnego rodzaju eventy.

Jak mogą wyglądać imprezy integracyjne?

impreza integracyjna pracownikówCzasami przyjęcia okolicznościowe mogą być naprawdę ciekawie zorganizowane. W Krakowie na przykład organizuje się różnego rodzaju konferencje, a później uczestnicy spotykają się na imprezie. To ciekawa forma zainteresowania pracowników, z której prawdopodobnie oni też będą zadowoleni. Szkolenie może dotyczyć dziedzin związanych z ich pracą, aczkolwiek niekoniecznie wiedzy czysto technicznej. Równie dobrze można skierować podwładnych na kurs, na którym dowiedzą się o umiejętnościach miękkich, takich jak znajomość mowy ciała, prezentacji i tym podobnych. Często nawet te drugie będą dla nich ciekawsze. Inne możliwości, jeśli chodzi o imprezę integracyjną:

  • wyjazd na spływ kajakowy
  • wyjazd na czarter jachtów
  • paintball

 

Eventy pracownicze niektórym źle się kojarzą, a przecież można zadbać o to, aby wszyscy je dobrze wspominali. Aby to uczynić, trzeba postarać się dokładnie wszystko zorganizować. Wtedy pracownicy na pewno nie będą żałować, że spędzili razem czas.


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:

  • Hrc.pl – portal internetowy poświęcony pracy i zarządzaniu zasobami ludzkimi
  • Kanonicza22.com – strona internetowa z ofertą apartamentów na wynajem w Krakowie
  • Bestinn.pl – witryna internetowa hotelu w Bydgoszczy oferującego sale weselne

 

Podsumowanie

Pracownicy cenią sobie spotkania integracyjne, na których mogą się lepiej poznać i razem pobawić. Okolicznościowe przyjęcia również jednak mają swoje plusy, bo pozwalają z kolei na zmniejszenie dystansu między prezesami a podwładnymi.