monitoring domu

Czy sam monitoring domu wystarczy do jego zabezpieczenia?

W obecnych czasach praktycznie każdy zabezpiecza swój dom przed włamywaczami. Sposobów na to jest naprawdę wiele. Metody te są bardziej skuteczne, jak i mniej.

Czy nowoczesne ogrodzenia zabezpieczą dom?

ogrodzenia gabionowe przed domemWiadomo jest, że ogrodzenia są elementami, których zadaniem jest ogrodzenie działki oraz zapewnieni, ze nikt nie powołany nie dostanie się na naszą posesję. Jednak, czy to jest dostateczne zabezpieczenie, przecież każdy takie ogrodzenie może przeskoczyć. Ogrodzenia panelowe są stabilne, wytrzymałe i dość wysokie, tak więc ciężko będzie je przeciąć lub przeskoczyć przez nie. Nowoczesne ogrodzenia także są wysokie, więc to jest jakiś sposób na zabezpieczenie swojej posesji, aby nikt na nią nie wszedł. Czasem niektóre osoby, a jeszcze częściej hurtownie nad swoim ogrodzeniem montują druty kolczaste, które praktycznie stu procentowo zabezpieczają teren przed wejściem na niego. Wzdłuż niektórych ogrodzeń nowoczesnych obecnie można zamontować czujki, które, gdy są uruchomione, gdy ktoś przekroczy ogrodzenie to uruchomią alarm. Czasem także sprawdzają się czujki ruchu, które gdy zauważa ruch to zapalają światło, co może także wystraszyć potencjalnego włamywacza.

Monitoring domu w domu – konieczność?

kamery cctvRozwój najnowszych technologi przyczynił się do tego, ze coraz częściej z nich korzysta się podczas ochrony swojego własnego domu. Coraz częściej w domach montowane są alarmy. W Bydgoszczy jest to bardzo popularna usługa, tak jak i monitoring domu. Do tego wiele osób prywatnych także korzysta z usług firm ochroniarskich. Decydując się na monitoring domu, w Bydgoszczy jedna z firm dostosuje go do potrzeb klienta, rozważy umieszczenie kamer, wybór okablowania jak i w jaki sposób ma być nagrywany obraz i po jakim czasie zostanie skasowany. Dzięki zamontowaniu systemów kamer w domu, możemy obserwować co dzieje się lub działo w naszym domu pod naszą nieobecność. Oczywiście takie kamery nie zabezpieczą przed włamaniem, ale na pewno kamera może odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Dlatego wraz z monitoringiem warto jest montować także system alarmowy, którego czujki, gdy wykryj ruch uruchamiaj alarm. Czujki systemu alarmowego umieszczane są w każdym pomieszczeniu i gdy nikogo w domu nie ma to alarm jest uruchamiany.

Inteligentny dom a bezpieczeństwo

schemat domu inteligentnegoInteligentne domy są wyposażone w systemy czujników oraz innych urządzeń, które mają konkretne zadania. Dzięki tym zamontowanym systemom budynek reaguje na to, co dzieje się na zewnątrz, na zmiany temperatury lub też na zmiany nienasłonecznienia. Dzięki tym czujkom możliwe jest sterowanie:

  • ogrzewaniem
  • roletami
  • systemami przeciwpożarowymi
  • alarmami
  • oświetleniem
  • zasilaniem
  • i wieloma innymi systemami

Jeśli chodzi o alarm i monitoring domu, to system ten korzysta z wielu czujek, które znaleźć można na przykład na oknach, drzwiach jak i w całym domu. Bardzo dobrze także spisują się detektory ruchu. Inteligentne domy z Bydgoszczy, a w sumie bardziej czujki, które się w nim znajdują potrafią wykryć, że ktoś otwiera okno, ktoś wybił szybę i wykryta intruza. Od razu zostaje w takim przypadku powiadomiona zostaje policja oraz właściciel. Poza tym domach inteligentnych znajduje się cały system monitoringu, który zapisuje co dzieje się w takim domu. Wiele z czujek jest połączona ze sobą. Na przykład czujka na oknie, gdy alarm jest włączony, to wykryje otwarcie okna i uruchomi alarm, jeśli jednak alarm nie jest włączony, to czujka ta działa razem z klimatyzacją lub ogrzewaniem, gdzie po prostu, gdy zostanie okno otwarte to zostaną te instalacji odłączone,a by ograniczyć zużycie energii.


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

  • Dirox.pl – strona internetowa firmy oferującej podmurówkę betonową i gabiony
  • Budujemydom.pl – portal internetowy poświęcony budowie i remontom domu
  • ABM Serwis – strona internetowa firmy z Bydgoszczy montującej instalacje elektryczne i cctv

Podsumowanie

Monitoring jest bardzo ważnym elementem instalacji alarmowej, jednak warto go łączyć z innymi systemami, jak na przykład z alarmem. Wtedy na pewno będzie bardziej wydajny i lepiej zabezpieczy nasz dom.