fajka wodna

Czy tytoń do fajki może być reklamowany za pomocą spotów?

Z całą pewnością można powiedzieć, że dzisiaj to właśnie reklama decyduje o powodzeniu produktu czy usługi. Jeśli jakaś firma nie zainwestuje w odpowiednią strategię reklamową, może osiągać dobre wyniki sprzedaży jedynie na rynku lokalnym i to na dodatek na podstawie bardzo dobrej opinii klientów. Oczywiście nie wszystko może być reklamowane zwłaszcza, jeśli mówimy tutaj o spotach reklamowych w telewizji.

Spoty reklamowe – dlaczego są takie skuteczne

Spoty reklamoweW zależności od tego do jakiego klienta chcemy trafić, będziemy wybierać odpowiedni sposób reklamy dla siebie. Zdecydowanie do najszerszego grona ewentualnych zainteresowanych możemy dotrzeć poprzez spoty reklamowe umieszczane w telewizji. Jednak trzeba się liczyć z tym, że jest to naprawdę duża inwestycja. Reklama w którejś ze stacji telewizyjnych, których oglądalność jest bardzo wysoka, może oznaczać zbyt duży wydatek. Co wtedy powinniśmy zrobić?
Dobrym sposobem będzie postawić na popularność profili społecznościowych i dobre zbudowanie naszej strony internetowej, które możemy potraktować jako kanały reklamowe. Jest to zdecydowanie bardzo dobra metoda na to, jak pokazać zalety i ofertę swojej działalności, naprawdę szerokiemu gronu społeczności. W tym przypadku skorzystamy z drugiej bardzo skutecznej strategii reklamowej jaką są filmy reklamowe. Profesjonalnie przygotowany film, w odpowiedni sposób pokaże zalety naszej działalności i powie potencjalnym klientom, dlaczego to właśnie do nas powinni się udać.
Jakie rozróżniamy rodzaje filmów reklamowych? Przede wszystkim będą to:

  • prezentacje produktów,
  • kampanie społecznościowe,
  • kampanie reklamowe.

Jeśli chodzi o portale społecznościowe i strony internetowe to z całą pewnością dobrym wyborem będzie odpowiednia prezentacja produktu, przy pomocy filmu. Jednak w przypadku firm o globalnym zasięgu, zdecydowanie najpopularniejsze są kampanie reklamowe. Jest to związane z poniesieniem ogromnych kosztów, jednak w przeliczeniu na zwiększone wyniki sprzedaży, z całą pewnością jest to opłacalny zabieg.Skąd jednak bierze się popularność tego rodzaju filmów reklamowych? Przede wszystkim ruchomy obraz i różnorodne kolory są bardzo skuteczne w przyciąganiu uwagi oglądającego. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze różnego rodzaju techniki. Zastosowanie jednocześnie odpowiedniego podkładu muzycznego, animowanych elementów i dobrego hasła reklamowego, z całą pewnością potęgują efekt reklamowych filmów.

Tanie ulotki – najczęściej wybierana alternatywna reklama

Tanie ulotkiDla firm, których jednak nie stać na zorganizowanie kampanii reklamowych, albo działalności, które chcą bazować na społeczności lokalnej, z całą pewnością istnieją również inne sposoby na skuteczną reklamę. Bardzo często wybierane są drukowane ulotki, które wykonuje już dzisiaj nawet drukarnia internetowa. Będzie to dla właściciela działalności z cała pewnością wygodniejsze. Jeśli zostaną rozprowadzone wśród odpowiednich grup społecznych i klientów docelowych, z całą pewnością również przyniosą dobry efekt. Co takiego zawartego na ulotce wpływa najlepiej na zainteresowanie konsumentów? Przede wszystkim ulotka zawiera wszystkie najistotniejsze informacje na temat danej firmy. Wybierając same zalety firmy i przedstawiając je na ulotce w chwytliwy sposób, z całą pewnością zapadnie to w pamięci oglądającego na dłużej. Ważne w tym przypadku będzie również grafika, jakiej użyjemy i kolorystyka. Te elementy również muszą przyciągać uwagę zainteresowanego i kojarzyć się z naszą firmą.

Tytoń do fajki i reklama telewizyjna

Tytoń do fajkiJednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w spotach reklamowych nie możemy umieszczać każdego rodzaju reklamy. Ograniczenia dotyczą głównie dwóch rodzajów produktów. Są to wyroby tytoniowe oraz alkoholowe napoje. Przede wszystkim dotyczy to reklam umieszczanych na publicznych stacjach telewizyjnych. Weźmy pod uwagę działalność, która zajmuje się sprzedażą tytoniu i wszelkich z niego wyrobów. Zdecydowanie w tym przypadku zastosowana reklama musi być dyskretna i dostępna jedynie dla widzów pełnoletnich. Modna ostatnimi czasy shisha i wszystkie produkty używane do niej, również muszą radzić sobie bez zastosowania reklamy. Jedyna forma do wyboru będzie spot reklamowy umieszczony na stronie internetowej, pod zastrzeżeniem pełnoletności oglądającego.


Więcej w tym temacie można znaleźć na:


Podsumowując temat:

Spoty reklamowe to zdecydowanie dobry sposób na zareklamowanie produktu czy całej działalności. Jednak należy wziąć pod uwagę wszystkie ograniczenia jak na przykład cena wykonywanej reklamy. Wybrana strategia reklamowa ma przynosić zyski i zwiększenie sprzedaży, a nie starty.