Czym jest druk offsetowy?

Druk offsetowy jest technologią poligraficzną, w której obraz jest przenoszony na płaskiej formie, do naświetlarki na odpowiednie podłoże drukowe. Druk offsetowy jest znacznie droższe niż cyfrowy, ale ze wzrostem nakładów cena będzie znacznie niższa. Zawsze, więc gdy zdecydujemy się na druk offsetowy, to powinniśmy liczyć się z wysokim nakładem druków.

Wysoka jakość druku offsetowego

drukarnia offsetowa poznańNajwiększą zaletą druku offsetowego jest to, że zapewnia on lepszą jakość do wydruku. Oferuję on również możliwość druku na większej gamie materiałów, a także pozwala na wykorzystanie różnego rodzaju uszlachetnienie, których nie możemy wykorzystać w druku cyfrowym. Musimy jednak mieć świadomość tego, że gdy zdecydujemy się na druk offsetowy, to nie będziemy mogli dokonać żadnych zmian w projekcie podczas trwania wydruku. Wysokiej jakości plakaty, a także zaproszenia lub książki, a nawet czasopisma oferuje nam drukarnia offsetowa Poznań jest miastem, gdzie będziemy mogli zlecić drukowanie za pomocą techniki offsetowej, ale również za pomocą techniki cyfrowej. Kiedy nie spieszy nam się z realizacją zamówienia i potrzebujemy druków pobielony w setkach albo nawet w tysiącach egzemplarzy to jak najbardziej powinniśmy zdecydować się na druk offsetowy. Musimy dodatkowo przygotować własny projekt do druku,  ale jeżeli nie mamy takiego, to możemy skorzystać z gotowych rozwiązań, które oferują nam drukarnie internetowe. Wystarczy tylko do odpowiedniego projektu wprowadzić swoje dane oraz wgrać odpowiednie zdjęcia.

Jeżeli nie wiemy, na jakie rodzaje wydruku się zdecydować albo mamy problem ze stworzeniem odpowiedniego projektu do druku to powinniśmy poprosić pracownika drukarni, który doskonale zna się na tym i będzie wiedział jak nam doradzić. Możemy mu również za niewielką opłatą zlecić przygotowanie projektu do druku, aby nie tracić na to czasu.