Czym jest opaska alarmowa?

Osoby starsze zasługują na naszą szczególną uwagę i troskę. Jednak niejednokrotnie się zdarza, że nie możemy przebywać z seniorem przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. W takich sytuacjach dobrze rozważyć kupno urządzenia monitorującego stan zdrowia osoby starszej. 

Opaski alarmowe dla seniorów 

opaska alarmowa dla senioraJeżeli nie jesteśmy w stanie przebywać z seniorem większą część doby lub wyjeżdżamy z rodziną na wakacje, należy zastanowić się, w jaki sposób zapewnić osobie starszej bezpieczeństwo. W takiej sytuacji najlepiej zaopatrzyć bliską nam osobę w specjalną opaskę. Przypomina ona zegarek, jednak kryje w sobie szereg bardzo przydatnych funkcji, które znacznie poprawią bezpieczeństwo osoby starszej. Opaska alarmowa dla seniora to przede wszystkim możliwość monitorowania podstawowych funkcji życiowych. Takich jak rytm serca, ciśnienie, czy pomiar tętna. Co kluczowe, daje również możliwość nawiązania połączenia z wcześniej wpisanym do pamięci urządzenia, numerem telefonu. Dzięki, czemu w razie sytuacji alarmowej, bardzo łatwo wezwać pomoc. Niektóre z modeli opasek, posiadają funkcje informowania o upadku osoby ją noszącej. To bardzo przydatna funkcja, szczególnie w przypadku osób w bardzo podeszłym wieku, dla których każdy spacer może skończyć się w taki sposób. Opaska jest lekka i w całości wykonana z silikonu, natomiast jej rdzeń wykonany jest z bardzo wytrzymałego materiału, dzięki czemu opaska jest praktycznie nie do zniszczenia. Koszt opasek dla seniorów jest bardzo zróżnicowany. 

Tego typu urządzenia to doskonałe rozwiązanie dla każdej, starszej osoby. Tym bardziej, że łączy w sobie funkcje sygnalizatora i telefonu, dzięki czemu senior może zrezygnować ze smartfona lub telefonu komórkowego. Opaski wymagają ładowania średnio raz na pięć dni.