Czym jest ozonowanie?

 

Dezynfekcja powierzchni jest konieczna, zwłaszcza w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Toteż warto zastanowić się nad metodą, która sprawdzi się w naszych domach. Bowiem rzetelne odkażanie zabija nie tylko wirusy, ale także grzyby, wolne rodniki, alergeny i bakterie.

Kto w Krakowie zajmuje się ozonowaniem?

ozonowanie krakówNajskuteczniejszą metodą odkażania jest chlorowanie, ale niestety jest to zbyt toksyczna metoda, by stosować ją w komercyjnej skali. Toteż warto rozważyć ozonowanie, które, jako jedyne, dorównuje skutecznością chlorowaniu. Najlepsze w tej metodzie jest to, że wykorzystuje ona jedynie ozon, zatem nasz dom, meble i elektronika nie mają styczności z żadnymi chemikaliami. Co za tym idzie, przed odkażaniem, nie trzeba niczego wynosić z domu. Natomiast, jeśli nie mamy specjalnego stroju ochronnego i masek z pochłaniaczami, to będziemy musieli opuścić mieszkanie na około sześćdziesiąt minut – bowiem tyle trwają najdłuższe zabiegi. Do zozonowanego pomieszczenia można wejść już po około dwudziestu minutach, bowiem tyle wynosi czas rozpadu cząsteczek ozonu do postaci tlenu. Po tym czasie tracą one właściwości utleniające i stają się dla nas neutralne. Jeżeli zainteresowało nas ozonowanie Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy wiele przedsiębiorstw trudniących się tą metodą. Wiele z nich działa w systemie całodobowym przez siedem dni w tygodniu, toteż możemy zamówić ozonowanie na dowolną godzinę. Koszt tej usługi, w głównej mierze, zależy od metrażu odkażanej powierzchni.

Ozon jest gazem, który chroni naszą planetę przed promieniowaniem kosmicznym i stanowi naturalną barierę przed promieniami UV. Zabieg ozonowania ma wiele zalet, ale warto zwrócić uwagę, że jego „efektem ubocznym” jest likwidacja wszelkich, nieprzyjemnych zapachów.