Czym jest polimeryzacja podłóg?

Zabezpieczanie podłóg przed powstaniem nowych zabrudzeń i ewentualnych uszkodzeń jest koniecznością w miejscach publicznych takich jak szkoły, urzędy, szpitale czy galeriach handlowych. W domu przeważnie wystarczy je umyć i odkurzyć.

Kto wykonuje polimeryzację podłóg?

polimeryzacja podłógW miejscach publicznych chodzimy do płytkach, panelach, parkietach czy wykładzinach, które stale podlegają nieustannym zabrudzeniom i uszkodzeniom. Można je trwale zabezpieczyć, co znacznie oszczędza czas i pieniądze na ich czyszczenie. Najlepsza jest polimeryzacja podłóg, gdyż pozostawia na powierzchni twardą warstwę ochronną, która stanowi barierę zabezpieczającą. Dzięki temu zabiegowi, podłoga znacznie wolniej się brudzi, nie jest śliska oraz nie rozmnażają się na niej bakterie. Żeby wykonać polimeryzację podłogi należy wezwać specjalistyczną firmę, której wykwalifikowani pracownicy wykonają kilkuetapowy zabieg przy użyciu specjalistycznych maszyn. Polimeryzacja przede wszystkim składa się z trzech etapów, w których każdy odgrywa kluczową rolę. Na początku należy ją dokładnie wyczyścić i odtłuścić, gdyż tylko na taką powierzchnię można nakładać odpowiedni środek zabezpieczający. Kolejny etap polega na aplikacji przy użyciu maszyny środka polimeryzującego. Jego grubość i rodzaj jest zawsze dostosowywane do rodzaju podłogi. Ostatni etap polega na codziennej pielęgnacji, która wpływa na przedłużenie efektu zabiegu polimeryzacji podłogi. Każdy etap jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na jakość i długość ochrony powierzchni.

Cena takiej usługi jest ustalana indywidualnie, ponieważ zależy od rodzaju i wielkości powierzchni. Ponadto różne ceny obowiązują w różnych firmach zajmujących się wykonywaniem takich usług. Na pewno jej przeprowadzenie znacznie oszczędza koszty związane z pielęgnacją podłóg.