Czym nagradzać konie?

Konie można zaliczyć do łasuchów, a więc bardzo lubią różnego rodzaju smaczki. W sklepach jeździeckich nie jest trudno znaleźć specjalne przysmaki dla koni. Można je kupić w różnych smakach, ale i objętościach, w zależności od tego ile koni mamy i jak dużo smaczków zużywamy. Takie przysmaki można zrobić też samemu jeżeli mamy na to czas.

Smaczki są zdrową przekąską dla każdego konia

smaczki dla koniSmaczki są bardzo łatwo dostępne, bo można je kupić zarówno w stacjonarnych sklepach jeździeckich, jak i w sklepach internetowych. W sklepach smaczki dla koni dostępne są w różnych smakach głównie owocowych, ale można też trafić na takie smaki jak np. kukurydziany czy nawet oregano. Smaczki te wyglądają bardzo podobnie do przysmaków jakie daje się np. psom – są one różnokolorowe i występują w różnych kształtach. Często te kształty są bardzo wymyślne, np. można trafić na przysmaki w kształcie gwiazdek albo serduszek. Jak wiadomo koniom nie robi to różnicy, ale nie da się ukryć, że wygląda to niesamowicie uroczo i jakoś przyjemniej jest dawać koniu smaczek w kształcie serca. Fajną opcją oferowane przez sklepy internetowe jest też możliwość zakupu miksu wybranych przez nas smaków, przez co koń może dostawać bardziej różnorodne przysmaki. Smaczkiem dla konia będzie nawet zwykłe jabłko, albo marchewka. Trzeba tylko pamiętać o tym żeby świeże, a nie brudne.

Każde zwierze lubi być nagradzane i rozpieszczanie. Tak samo jak właściciele psów czy kotów kupują im specjalne przysmaki, tak i dla koni jakiś smaczek od właściciela będzie dla nich wielką radością. Trzeba tylko pamiętać o tym, że ma to być w końcu przysmak, jakaś nagroda, a więc nie można z ilością takich przysmaków przesadzać. Zawsze na opakowaniu smaczków jest napisane jaka jest maksymalna dzienna dawka dla konia.