Wodzirej i dj weselny

DJ na wesele i inne potrzebne usługi

Kiedy organizuje się własne wesele, chce człowiek, aby wszystko przebiegło jak najbardziej niezapominanie. Myśli się, aby każda jego część przebiegła bez zarzutu. Żeby zaś tego dokonać, trzeba zatrudnić odpowiednich usługodawców.

Dj weselny – trudna decyzja

dj na weseleJednym z najtrudniejszych wyborów, jest ten dotyczący oprawy muzycznej na wesele. Wiele osób wie, że jest to bardzo istotne, aby muzyka przypadła gościom do gustu, bo wtedy bawią się najlepiej. Ciężko oczywiście dogodzić wszystkim, niemniej jednak trzeba się starać, żeby jak najwięcej osób dobrze się bawiło. Jak więc wybrać takiego dj’a, który wszystkich rozrusza? Trzeba:

  • zwrócić uwagę na repertuar
  • sprawdzić jaki ma on sposób bycia
  • oczywiście, wziąć pod uwagę cenę
  • sprawdzić portfolio

Kiedy dj nie ma na swojej stronie internetowej portfolia, to wówczas ciężko orzec czy jego styl będzie odpowiadał zgromadzonym na sali. Najlepiej, kiedy taka osoba ma w repertuarze różnego rodzaju muzykę. Wujowie ze Śląska mogą bowiem przepadać za hitami disco polo, ale cała reszta na przykład nie będzie się chciała przy nich bawić. Lepiej więc, kiedy dj na wesele jest nieco bardziej elastyczny i potrafi raz puścić „Majteczki w kropeczki”, a za chwilę jakiś wielki hit lat sześćdziesiątych czy osiemdziesiątych. Oczywiście, trzeba zwrócić uwagę również na sposób bycia osoby zajmującej się oprawą muzyczną i prowadzącej zabawy. Jeśli bowiem irytuje ona Młodych, to nie ma sensu jej zatrudniać. Przecież nie o to chodzi, aby męczyli się oni podczas własnego wesela. Musi to być człowiek, który będzie im odpowiadał nie tylko ze względu na swój repertuar, ale także na to, jak mówi czy jak się porusza, jaki ma charakter. Dobrze i w tym przypadku znać portfolio, bo na opublikowanych filmach będzie mniej więcej widać, jak się zachowuje dj.

Kto zapewni wynajem namiotów weselnych?

weselny namiot bankietowyPoza oprawą muzyczną ważne jest oczywiście miejsce. Teraz modne jest wynajmowanie namiotów i wesela w plenerze. Można też połączyć wesele na sali restauracyjnej z postawieniem dodatkowych namiotów. Kiedy ślub odbywa się w letnich miesiącach, pozytywną sprawą będzie możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza na zewnątrz i na przykład zjedzenie tam jakichś przystawek. Wiele jest firm na Śląsku, a zapewne też i w innych miejscach Polski, które wynajmują namioty cateringowe. Tak się one nieraz nazywają. Kiedy jednak chce się zapewnić ów sprzęt na wesele, trzeba się dokładnie przyjrzeć firmom wynajmującym pod kątem ich profesjonalizmu. Nikt przecież nie chce się sparzyć. Dodatkowo, jeżeli wesele odbywa się w hotelowej restauracji, a namiot ma być rozstawiony jedynie jako rzecz fakultatywna, to warto zapytać czy na wyposażeniu hotelowym nie ma jakiegoś. Wówczas może się okazać, że cena skorzystania z takiego rozwiązania będzie dużo tańsza. Poza tym odpadnie kłopot związany z poszukiwaniem kolejnego usługodawcy.

Rozrywka, czyli pokazy iluzji

pokazy iluzjonistyczneInną sprawą są także usługodawcy, którzy będą zapewniać dodatkowe atrakcje gościom. Jeśli chce się, aby wesele było niezapomniane, nieraz warto sprawić im na przykład pokaz iluzji. Nie tylko dzieci lubią przekonywać się, że wzrok ich oszukuje, a magik robi niesamowite sztuczki. Można też poszukać jakichś innych sposobów na zabawienie przyjaciół i rodziny. Może to być na przykład fotobudka. Wszyscy zazwyczaj dobrze się bawią, mogąc stroić głupie miny i integrować się razem. Nieraz jest to świetne wyjście na rozruszanie ludzi. By dobrać odpowiedniego usługodawcę w tym wypadku, trzeba przede wszystkim wiedzieć, co uszczęśliwi gości i samych zainteresowanych, czyli Młodych. Czasami wystarczą naprawdę drobiazgi, aby wyróżnić imprezę na tle innych, uczynić ją wyjątkową i niezapomnianą. Kiedy już się wie, co to ma być, trzeba po prostu uważnie poszukać kogoś odpowiedniego, kto się tym zajmie. Najlepiej zapoznać się w tym celu między innymi z opiniami w Internecie. Pewnie nie wszystkie są miarodajne, ale mogą częściowo pokazać czy firma jest godna polecenia.


Więcej na ten temat na:

  • Panzabek.pl – strona internetowa iluzjonisty wykonującego pokazy iluzjonistyczne
  • Plansystem.pl – strona www firmy oferującej namioty cateringowe i bankietowe
  • Planowaniewesela.pl – portal internetowy z poradami związanym ze ślubem i weselem
  • Prezenterzy-tychy.pl – witryna internetowa, którą prowadzi dj weselny ze Śląska

Podsumowanie

Wiadomo, że jedyna taka chwila w życiu wymaga specjalnej oprawy. Warto więc zabrać się za nią odpowiednio wcześniej, aby móc przebierać w terminach i nie musieć zbytnio się nimi przejmować podczas poszukiwań.