Długie suknie z rozporkiem

Wielkimi krokami zbliża się Sylwester. W tym roku z mężem zamierzamy spędzić go na promie do Szwecji. Wieczorem trzydziestego pierwszego grudnia będzie eleganckie przyjęcie, a w Nowy Rok będziemy zwiedzać Sztokholm. Czekam z utęsknieniem na to wydarzenie. Od dawna chciałam tak spędzić Sylwestra.

Na wyjątkową okazję – długie suknie z rozporkiem

długa suknia z rozporkiemPomysł był mój. Próbowałam wprowadzić go w życie już w ubiegłym roku, ale ostatecznie poszliśmy do znajomych. W tym roku mąż nie oponował i będę miała wymarzonego Sylwestra. Muszę jeszcze kupić sobie odpowiednią suknię. Chciałabym, żeby była elegancka, ale nie za bardzo strojna. W jednym ze sklepów wpadła mi w oko długa suknia z rozporkiem. Miała ciemnogranatowy kolor i delikatne zdobienia z koronki. Stać mnie było na jej kupno, ale postanowiłam udać się a zakupy z mężem. Chcę, żeby jemu również się podobała. Mąż był zachwycony. Rozporek sięgał mi sporo powyżej kolana. Pięknie prezentowały się w niej moje nogi. Dzięki koronkowym rękawom wyglądała delikatnie. Postanowiłam ją kupić. Prawdę mówiąc, byłam zdziwiona, że cena jest tak niska. Suknia była wykonana porządnie, nie wystawały z niej żadne nitki. Tkanina była bardzo miłą w dotyku, lekko lejąca. Pięknie się układała. Miała zwężenie w pasie, które podkreślało talię. Dekolt również był zdobiony koronką. Dobiorę do niej jeszcze tylko ładny wisiorek i kolczyki. Będę w niej się pięknie prezentować na przyjęciu.

Ubrania mamy już przygotowane. Garnitur męża niedawno odebrałam z pralni. Zabieramy również ciepłe płaszcze, bo na zewnątrz będzie zimno. Jestem bardzo zadowolona z możliwości obejrzenia, chociaż pobieżnie, stolicy Szwecji. Bardzo lubię Skandynawię, a Sztokholm to bardzo piękne miasto, choć znam je tylko ze zdjęć i powieści kryminalnych.