Zespół na wesele

Dobra zabawa na weselu – jaką oprawę muzyczną wybrać?

Na weselu najważniejsza jest świetna zabawa, gwarantuje to dobre towarzystwo, wyśmienite jedzenia i przede wszystkim dobra muzyka. To właśnie od niej zależy czy goście się dobrze bawią i wychodzą z wesela zadowoleni.

Jaki dj na wesele?

DJ weseleWybór dj na wesele zależy od wielu czynników. Pierwszy z nich to cena. Innym argumentem przemawiającym za danym dj to jego oferta. Może być ona wszelaka. Zaczynając od muzyki jednego zespołu, po muzykę tematyczną, aż po różną zależnie od preferencji Państwa Młodych i gości. W większych miejscowościach, jak np. w Katowicach wybór dj na wesele może być trudny ze względu na panującą dużą konkurencje. Dlatego dj z większych miast mają zazwyczaj lepsze oferty od tych z mniejszych miejscowości. W mniejszych miejscowościach takich jak Bielsko nie ma zbytnio dużego wyboru jeśli chodzi o dj na wesele. Na rynku jest mała konkurencja, dlatego tacy dj nie muszą używać wyszukanych sposobów by zachęcić do siebie klientów. Ale by mieć jakichkolwiek klientów muszą zachowywać pewne standardy. Dj w mniejszych miejscowościach, podobnie jak w tych większych oferują różnorodną muzykę, wszystko zależnie od preferencji gości bawiących się na weselu. Dj na wesela z mniejszych miejscowości dorównują standardami tym z większych, ponieważ nie prowadzą imprez tylko na rynku lokalnym, ale także obejmują te rynki z większych miejscowości.

Czy wodzirej zapewni dobrą oprawę muzyczną

WodzirejWybierając oprawę muzyczną na wesele można postawić na dj wodzireja. W takim przypadku oprócz samej muzyki mamy również osobę, która poprowadzi całą zabawę. Ostatnimi czasu wesela z wodzirejem są bardzo popularne. Obecnie definiuje się na nowo rolę wodzireja na imprezie. Wodzirej w obecnych czasach jest porywającym animatorem, do tego jest profesjonalny. Potrafi zachować wyczucie oraz dobry smak. W Krakowie, Warszawie, ale i w mniejszych miejscowościach dobrzy wodzireje potrafią wciągnąć do wspólnej zabawy i zjednoczyć osoby bawiące się na weselu. Takie rozwiązanie jest na pewno lepsze od zwykłego dj, który tylko puszcza muzykę. Planując oprawę muzyczną na wesele, należy pamiętać, że zwykłe tańce mogą nie wystarczyć. Na każdym weselu ważne są zabawy. Dobrze gdy pomysły na zabawę są elastyczne oraz świeże. Animacje dla dzieci na weselu są wartościową ofertą. Rodzice chodź na chwilę mogą odetchnąć od swoich pociech. Wielu dj do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie i współpracuje z Parą Młodą współdziała na etapie planowania wesele, jak i również już w trakcie jego trwania. Dj powinny zawsze reagować na to co się dzieje na sali, np. poprzez dopasowanie odpowiedniej muzyki. Dj i wodzireje oferują:

  • prowadzenie wesel i poprawin,
  • muzyka,
  • swoje nagłośnienie,
  • oświetleni sceny i całej sali,
  • efekty, np. dym, laser,
  • zabawy dla gości.

A może tradycyjnie zespół?

Zespół na weseleOprawę muzyczna na weselu może również zapewnić wynajęty zespół. Jest to fajne rozwiązanie dla osób, które lubią się bawić do muzyki na żywo. Repertuar zespołów może być zróżnicowany. Zaczynając od coverów jednego zespołu, poprzez covery wielu zróżnicowanych artystów, kończąc na swoich utworach i piosenkach. Najmniej atrakcyjną ofertę mają składy grające muzykę tylko jednego zespołu. Repertuar szybko się wyczerpuje, a noc weselna jest przecież długa. Dlatego wiele kawałków można usłyszeć kilka razy. Zespoły grające piosenki różnych artystów, są chyba najbardziej polecanym typem zespołów grających na weselach. Na takim weselu można usłyszeć hity zarówno muzyki światowej jak i Polskiej. Gdy zespoły graja własne numery, może się zdarzyć, że nie przypadną one do gustu gości weselnych. Więc zatrudniając taki zespół trzeba się liczyć również z takim rozwiązaniem.


Więcej informacji można uzyskać na następujących witrynach:


 

Kilka słów na zakończenie:

Wybierając odpowiednią osobę lub osoby, które mają zapewnić oprawę muzyczną na wesele kierować się trzeba nie tylko upodobaniami swoimi, ale także i gości. Również ważnym aspektem jest cena. Oferty dj, lub dj wodzirejów są na pewno tańsze od ofert zespołów. Jednak muzyka na żywo na pewno wytwarza niezapomnianą atmosferę.