Dobre balustrady do firmy i nie tylko.

Podczas budowy nowej siedziby firmy, właściciel staje przed trudnym wyborem materiału z jakiego wykonane zostaną balustrady i poręcze. Ma do wyboru wiele materiałów takich aluminium, stal, drewno, szkło i różne połączenia tych materiałów. Artykuł ten ma na celu pomóc wybrać jeden z tych materiałów, tak aby zakup ten był opłacalny i służył wiele lat.

balustrada2W większości firm ceni się bardziej praktyczność, aniżeli estetykę. Więc chciałbym zaproponować zakup takiego elementu jak balustrady aluminiowe, ponieważ są one najbardziej odporne na wpływ warunków atmosferycznych takich deszcz, śnieg, mróz, a także wysoka temperatura, jeśli balustrada będzie zewnętrzna to będzie ona wystawiona na każdy z tych warunków pogodowych, zależnie od pory roku. Jeśli poręcz będzie wewnątrz, to co prawda nie będzie wystawiona na tak ciężkie warunki, ale pomimo tego zaletą będzie jej całkowita odporność na korozję. Poręcz z anodowanego aluminium jest również łatwa do utrzymania w czystości. Balustrady aluminiowe mają również zastosowanie wewnątrz budynku ze względów estetycznych. Odpowiednie połączenie aluminium i szkła lub drewna może dać zaskakujące efekty. Taka balustrada będzie idealnie pasowała do wnętrz, które urządzone są w stylu modernistycznym, gdzie dominuje prostota i surowość, a także jednolite stonowane kolory.

W domach prywatnych królują balustrady aluminiowe z wykończeniami drewnianymi bądź szklanymi, ponieważ drewno świetnie łączy nowoczesną balustradę z drewnianymi meblami, stołem i innymi elementami mieszkania. W domach prywatnych nader często aluminium używane jest jako materiał z którego wykonuje się balustrady balkonowe. Osoby budujące balkon często decydują się na ten typ poręczy, ponieważ jest ona estetyczna, a także wytrzymała na korozję i niesprzyjające warunki pogodowe. W dzisiejszych czasach odchodzi się od pełnych balustrad, a stosuje się konstrukcje żeberkowe, które są dużo bardziej estetyczne i sprawiają wrażenie balkonu, który jest bardziej otwarty i bliższy naturze, ogrodowi.

balustradyJeśli już wybierzemy jaki typ balustrad chcemy zamontować, przychodzi moment w którym musimy wybrać sposób montażu, a także sklep, który dostarczy nam potrzebne materiały. W sprzedaży są dwa typy balustrad, które różnią się sposobem montażu. Są zwykłe balustrady, które podczas montażu należy spawać, ale od kilku lat w sprzedaży możemy zobaczyć systemy balustrad, które są dostarczane w gotowych zestawach, które modułowo łączy się ze sobą, dzięki czemu można stworzyć indywidualne konstrukcje, które są precyzyjnie dopasowane do przestrzeni domu, balkonu, firmy czy też sklepu. Dzięki temu, że osobiście można wybrać elementy wchodzące w skład zestawu, to gotowa konstrukcja otrzymuje indywidualny rys zgodny z wyborem klienta.

Podczas szukania odpowiedniego sklepu, polecam dokładnie porównać ofertę, nie tylko na podstawie ceny, ale także na podstawie rzeczy, które sklep dodaje w gratisie. Niektóre sklepy mogą posiadać minimalnie wyższe ceny, ale oferować darmowy transport lub darmowy montaż, oczywiście jeśli zakupimy produktów za odpowiednią cenę.

Jak powyżej można przeczytać wybór odpowiedniej balustrady nie zawsze jest prosty, nie każda balustrada pasuje do wnętrza, jednak najbardziej uniwersalnym materiałem jest balustrada zbudowana z aluminium, ponieważ jest ona najbardziej wytrzymała i jest najczęściej stosowana na zewnątrz. Jednak wybór odpowiedniego typu powinien być podyktowany zarówno osobistymi potrzebami jak i estetyką, polecam również skorzystać z usług personelu sklepu, który zawsze jest gotów doradzić odpowiedni zestaw systemowy, bądź klasyczny, zależnie od potrzeb klienta.

Źródła: Balustrady Balkonowe od Bud-Max