Domowe pupile.

Jeśli mamy zwierzątko w domu musimy zapewnić mu odpowiednie warunki. W zależności od tego jaki gatunek zwierzęcia jest w naszym domu potrzebne akcesoria i tym podobne rzeczy są różne. Sklep zoologiczny ma w swojej ofercie zarówno akcesoria jak i zwierzęta. Wymieńmy kilka najbardziej popularnych zwierząt domowych.

Pies.

piesPies to jedno bardziej popularnych zwierząt, które mamy w domu. Jeżeli zdecydujemy się na psa musimy kupić mu obrożę a najlepiej dwie. Jedna powinna być zwykła, skórzana a inna metalowa tzw. kolczatka. Oprócz tego musimy kupić smycz, dzięki której będziemy mogli zabierać pupila na spacer. Dodatkowo w czasie spaceru pies powinien mieć kaganiec więc to jest nasz kolejny wydatek. Małe szczeniaki muszą zostać zaszczepione przeciwko różnym chorobą a oprócz tego co roku musimy szczepić psa przeciwko wściekliźnie dlatego musimy liczyć się z kosztami związanymi ze szczepieniami. Oprócz tego dochodzą jeszcze koszty leczenia u weterynarza w razie choroby. Nie możemy również zapomnieć o karmie dla psa oraz niezbędnych witaminach.

Kot.

kotKoty są popularne na równi z psami. Koszty związane z posiadaniem kota są mniej więcej zbliżone do tych, które musimy pokryć w przypadku psa. To znaczy, że kot powinien mieć kupioną obrożę, smycz itd. Podobnie sprawa ma się ze szczepieniami i leczeniem u weterynarza. Dodatkowo każdy właściciel powinien zaopatrzyć się w transporter dla kota. Przydaje się on kiedy chcemy iść na wizytę do weterynarza lub pojechać gdzież razem ze zwierzakiem. Jeżeli trzymamy kota w domu powinniśmy kupić mu kuwetę, wypełnioną żwirkiem lub piaskiem, aby kotek miał się gdzie załatwiać. Oprócz tego popularne są różne „drapaki”, po których kot będzie mógł drapać pazurami. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko, że podrapie nam meble.

Rybki.

rybkaRybki są częstym wyborem jeżeli chodzi o zwierzęta domowe. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że nie trzeba się nimi zbyt wiele zajmować. Wystarczy dać im raz dziennie jeść i co jakiś czas np. co tydzień zmieniać wodę i czyścić akwarium. Dodatkowo ryby bardzo ładnie wyglądają i przyjemnie się na nie patrzy. W co musimy się zaopatrzyć jeżeli chcemy kupić sobie rybki? Przede wszystkim akwarium. Dodatkowo powinniśmy kupić filtr, który oprócz tego, że będzie dostarczał powietrza będzie również oczyszczał wodę z brudów. Z racji na jego działanie jest to część wyposażenia, którą musimy często czyścić. Kolejnym wydatkiem są różne rośliny, które dadzą schronienie rybom. Oprócz tego możemy kupić piasek, którym wysypiemy dno akwarium. Jeżeli zdecydujemy się na piasek musimy dbać by był on czysty i nie roiło się w nim od bakterii i brudu. Dobrym pomysłem będzie również wysypanie dna akwarium kolorowym żwirkiem. Oczywisty jest fakt, że musimy kupić rybkom jedzenie. Dobrze mieć również różne preparaty, którymi będziemy mogli odkazić wodę lub zniwelować choroby. Natomiast na akwarium warto mieć obudowę z lampką.

Gryzonie.

gryzon2Świnki morskie lub chomiki bardzo często są kupowane, szczególnie dla dzieci. Gryzonie mogą być trzymane w akwarium lub w klatce. Klatka jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ daje możliwość transportu zwierzątka np. do weterynarza. Klatka powinna być wypełniona trocinami. Powinniśmy zmieniać je dosyć często, ponieważ gryzonie się w nie wypróżniają i jeżeli nie będziemy zmieniali trocin może pojawić się nieprzyjemny zapach. Jeżeli chodzi o jedzenie dla świnek możemy je karmić marchewką lub jabłkiem. Oprócz tego powinniśmy kupić karmę dla gryzoni, która jest mieszanką różnych ziaren. Dobrze by było, aby gryzoń miał wapno do gryzienia. Na końcu zostają akcesoria dla gryzoni, czyli kołowrotek lub kula do chodzenia dla gryzoni. Dzięki temu zwierzątka będą mogły być aktywne i będą miały zajęcie.