Dopasowanie leków na depresje jest ważne

Cieszę się, że temat depresji jest w naszym kraju brany coraz bardziej poważnie. W mediach można znaleźć dużo kampanii społecznych edukujących nie tylko o depresji, ale ogólnie o zdrowiu psychicznym. Właśnie jednej z takich kampanii w końcu skorzystałam z pomocy psychiatry, który przepisał mi na depresję leki. Ułatwiają mi one życie.

Moje nowe leki ułatwiają mi funkcjonowanie

najnowsze leki na depresjęPójście do psychiatry i otworzenie się przed nim nie było dla mnie łatwe. Zawsze byłam zamknięta w sobie, więc opowiadanie o swoich problemach w gabinecie było dla mnie dziwnym doświadczeniem. Ale była to zdecydowanie dobra decyzja, bo leki, które przepisał mi lekarz sprawiły, że nie czuję już, że każdy dzień jest beznadziejny. Pierwsze leki, które brałam miały jednak swoje skutki uboczne. Przykładowo często bolał mnie brzuch oraz głowa, czasami też nawet one nie pomagały na moje negatywne myśli. Dlatego też mój psychiatra zdecydował się na zapisane mi leków innej firmy. Od kiedy zmieniłam leki czuję się o wiele lepiej. Budzę się z lepszym nastrojem, który nie jest też tak zmienny jak przed zmianą leków. Oprócz brania leków chodzę też na terapię, która również bardzo mi pomaga. Moje najnowsze leki na depresję nie mają też innych skutków ubocznych w postaci np. częstej senności w środku dnia. Leki te dobrze wpływają nie tylko na moją psychikę ale i pozwalają mi na normalne życie.

Dopasowanie odpowiednich lekarstw często nie jest łatwe. Nie można być do końca pewnym jak dany lek zadziała na nasze ciało. U mnie dobranie idealnych leków na depresję trwało kilka miesięcy, ale teraz, dzięki nowym lekom moje życie zmieniło się na lepsze. Oczywiście, nie zawsze jest idealnie ale psychicznie czuję się dobrze, a do tego nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.