Dopasowany fartuch lekarski

Producenci odzieży medycznej starają się, aby ich produkty były wykonane w sposób wygodny i funkcjonalny podczas pracy z pacjentami. Chodzi głównie o to, by odzież pozwalała szybko i łatwo dezynfekować się oraz pozbywać plam. Wymagany jest także zachowany krój, aby lekarz wyglądał w nim profesjonalnie, wzbudzając zaufanie pacjentów.

Fartuchy medyczne dla lekarzy

fartuch medycznyCzego powinien wymagać lekarz od swojej odzieży lekarskiej? Jeśli mowa o lekarzach, który nie przeprowadzają operacji strój powinien być przede wszystkim dopasowany. Każdy specjalista, który ma codzienny kontakt z pacjentem powinien wyglądać schludnie. Najlepiej dobrać fartuch medyczny w ten sam sposób, jak ubrania noszone codzienne. Myśląc o chirurgach odzież przede wszystkim musi być funkcjonalna. Nic nie może przeszkadzać podczas operacji. Najważniejsze jest by posiadać odpowiednią swobodę ruchu oraz mieć całkowity dostęp do pola operacyjnego. Strój powinien także być zauważalny, nawet jeśli patrzymy kątem oka. Wyklucza to możliwość przypadkowego popchnięcia lekarza podczas obracania się np. podczas dezynfekcji. Zupełnie inaczej mają dentyści. Odpowiedni fartuch stomatologiczny powinien posiadać zwężane rękawy. Są one najważniejsze, ponieważ od tego zależy komfort pacjenta. Praca dentysty uzależniona jest od komfortu pacjenta, ponieważ nie sprawia on problemów. Dużo ludzi obawia się stomatologów, dlatego trzeba dbać o ich dobre samopoczucie podczas zabiegu. 

Każdy specjalista musi dobrać fartuch pod swoje potrzeby. Mogą się one lekko różnić od opisanych powyżej, ponieważ każdy lekarz ma swoje przyzwyczajenia, a doświadczenie podpowiada mu co powinien wybrać. Warto pytać również o opinię kolegów po fachu – na pewno dobrze doradzą, a dodatkowo będziesz mógł porównać odzież medyczną.