Jak doprowadzić samochód do dobrego stanu – renowacja lakieru, części zamienne

Każdy z nas pragnąłby, żeby jego samochód – nawet po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów – wyglądał jak nowy. Podobnie dzieje się w przypadku, gdy kupujemy używane auto i chcemy zdecydowanie poprawić jego wygląd. Są na to co najmniej dwa sposoby. Przede wszystkim zajmijmy się wyglądem zewnętrznym auta i zadbajmy o jego stan lakieru, z drugiej strony natomiast zajmijmy się wymianą zużytych części na nowe. Da nam to nie tylko komfort psychiczny, zadowolenie z odświeżonego wyglądu samochodu, lecz także zwiększone poczucie bezpieczeństwa.

 

Na czym polega renowacja lakieru?

Może na początek podkreślmy jedną rzecz. Jeżeli nie jesteśmy specjalistami, nie kończyliśmy szkół samochodowych lub nie mamy odpowiednich urządzeń, to lepiej zdecydujmy się na powierzenie auta profesjonalistom.

car-421922_640Dlaczego?

Po prostu z tego względu, że renowacja lakieru chociaż nie wymaga lakierowania całego auta, jest procesem zarówno skomplikowanym, jak i wieloetapowym i polega na przywróceniu wyglądu lakieru do stanu jak nowy oraz na nadaniu mu idealnego, lustrzanego odbicia.

Renowacja lakieru, podkreślmy to raz jeszcze, jest złożonym procesem, a samemu zabiegowi jest poddawany każdy element samochodu.
W celu uzyskania jak najbardziej nasyconego kolor lakieru, który będzie miał lśniącą strukturę i gładkość, powinniśmy zdecydować się na:t

  1. Diamentową renowację lakieru,
  2. renowację lakieru w systemie Gold.

volkswagen-158463_640Ad. 1
Do Diamentowej renowacji lakieru jest wykorzystywana najbardziej zaawansowana technologia oraz specjalistyczny sprzęt. Z jego pomocą udaje się usunąć nawet do 100% zarysowań, a lakier pozostaje w stanie wzorowym, o czym świadczy nie tylko niepowtarzalna głębia lakieru, nasycenie koloru oraz wspaniały połysk.
Do wykonania Diamentowej renowacji lakieru wykorzystuje się nie tylko sprawdzone i najlepsze systemy, lecz także te, które uzyskały najwyższe certyfikaty jakości.

Ad. 2
Ciesząca się wysokim uznaniem i zadowoleniem klientów renowacja w systemie Gold to wysoce zaawansowany proces renowacji lakieru. Przeznacza się do tego celu najlepsze środki z jednej strony, z drugiej natomiast specjalistyczne narzędzia, a sam proces jest przeprowadzany wieloetapowo. Polega on na trwałym usunięciu do 85% zarysowań na lakierze, co daje w efekcie wygląd lakieru porównywalny ze stanem lakieru w nowym aucie, zapewniając mu jednocześnie nasycony kolor i wysoki połysk.

 

oldtimer-166540_640Czym jest Auto Detailing?

Doprowadzenie auta do dobrego stanu polega także na zadbaniu o szczegóły, czym zajmuje się profesjonalny auto detailing. Chodzi tu przede wszystkim o zabiegi związane ze szczegółowym czyszczeniem, pielęgnacją, konserwacją i zabezpieczeniem samochodów, do czego niezbędna jest najwyższa staranność oraz zaawansowana, innowacyjna technologia.

Jeśli chcemy zadbać o własne auto, powinniśmy zaopatrzyć się w citroen części, takie jak amortyzatory, elementy karoserii, elementy osprzętu elektrycznego, filtry, paski, napinacze, rolki, linki.
Bardzo ważne jest także posiadanie renault części, że wymienimy chociażby akcesoria typu klocki hamulcowe przednie i tylne, tarcze hamulcowe przednie i tylne, filtry oleju, akumulatory, paski rozrządu.

 


 

woman-160342_640Więcej informacji:

 


 

oldtimer-146524_640Dobrze byłoby zadbać o to, żeby wymieniane w samochodzie części były oryginalne. To nic, że kosztują nieco drożej. Kupując oryginalne części, zapewniamy sobie komfort jazdy z jednej strony, z drugiej natomiast mamy gwarancję, że po przejechaniu niewielkiej liczby kilometrów dana część się nie zepsuje.