Etapy regeneracji pomp wtryskowych

Pracuję w warsztacie samochodowym już od kilkunastu lat. Ostatnio zaobserwowałem, że coraz więcej osób ma problemy z układem wtryskowym, co rzutuje na ogólne działanie samochodu. Na szczęście nowoczesny sprzęt i wyszkoleni specjaliści, mogą bardzo szybko poradzić sobie z usterką tego układu.

Jak regeneruje się pompy Massey?

naprawa pomp wtryskowych Massey FergusonJestem mechanikiem już od wielu lat i wiem, że bardzo często przyczyn usterki samochodów należy szukać w jego układzie wtryskowym. Wynika to z faktu, że to właśnie ten układ ma największe znacznie dla tego, ile samochód pobiera paliwa w czasie jazdy i jak mocno eksploatowany jest silnik. Dlatego też, gdy widzimy takie objawy jak większa ilość emitowanych spalin, silne nagrzewanie się silna, pomóc może jedynie naprawa pomp wtryskowych Massey Ferguson. Najlepiej w profesjonalnym warsztacie. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy warsztat będzie  w stanie poradzić sobie z tak zaawansowanym podzespołem jak układ wtryskowy. W większości wypadków, do jednoznacznego potwierdzenia usterki pompy wtryskowej potrzebny będzie profesjonalny sprzęt diagnostyczny – usterka pompy daje bowiem objawy bardzo podobne do tych, które towarzyszą usterce silnika samochodu. Sposób rozwiązania problemów z tego typu elementem jest zupełnie inny niż w przypadku silników. Aby zregenerować pompę, należy bowiem ją zdemontować, a wszystkie elementy pompy, po ich wcześniejszym oczyszczeniu, powinny być dokładnie zbadane pod mikroskopem cyfrowym. Te, które noszą ślady zużycia, powinny być wymienione na nowe.

Profesjonalni mechanicy przyznają, że coraz częściej przyczyną problemów z samochodem jest układ wtryskowy. W takim wypadku, samochód wymaga przeprowadzenia jak najszybszej regeneracji. Ważne, by  była ona wykonana przez profesjonalistów.