Fotograf i DJ – czyli bez czego nie odbędzie się wesele

W trakcie przygotowywania ślubu i wesela narzeczonych czeka wiele trudnych decyzji, mających wpływ na przebieg i powodzenie ich szczególnego dnia. Przed dokonaniem wyboru warto dokładnie przyjrzeć się wadom i zaletom najbardziej popularnych rozwiązań?

Czy na pewno fotografia ślubna to najlepszy pomysł na pamiątkę?

fotografia ślubna w plenerzePary dysponujące sowitym budżetem nie muszą zastanawiać się nad tym, czy zatrudnić fotografa czy kamerzystę, ponieważ mogą zdecydować się na jedno i drugie. To jednak nie zdarza się często i zazwyczaj próbujemy dokonać racjonalnego wyboru. W tym celu warto rozważyć wszelkie za i przeciw. Oczywiście decydującą kwestią jest cena – ta wypada korzystniej w przypadku fotografa. Potrafi być nawet dwukrotnie niższa od kwoty za wideofilmowanie. Fotografa ślubna wydaje się też praktyczniejsza ze względu na możliwość dzielenia się zdjęciami w mediach społecznościowych, przyozdabianie nimi domu i oglądanie nie wymagające kilkugodzinnego skupienia. W praktyce nie jest to jednak znaczący argument, ponieważ obecnie wideofilmowanie obejmuje także tworzenie krótkich teledysków i podziękowań, które bez większego problemu można rozsyłać znajomym i publikować w Internecie. Dla wielu par fotografia ślubna ma jednak niekwestionowaną przewagę w postaci sesji plenerowej. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ pomysłowość fotografów i możliwość zaawansowanej obróbki zdjęć powoduje, że sesje te wyglądają niczym z katalogów ślubnych. Nie mogą się z nimi równać nawet ujęcia z lotu ptaka, które kamerzyści wykonują dronami. To może być kluczowy argument, przemawiający za dominacją fotografii ślubnej nad wideofilmowaniem.

Jakie zalety ma Dj na wesele?

dj na weseleTakże tutaj trwa nieustanny konflikt: czy lepszy będzie Dj na wesele czy też zespół? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, można jednak można rozłożyć to na czynniki pierwsze. Główną zaletą Dj-a jest znacznie niższa cena niż w przypadku kapeli. Oczywiście dokładna kwota za usługę zależy w dużej mierze od prestiżu muzyka, nie mniej jednak zazwyczaj wypada ona dużo korzystniej niż w przypadku kilku grających i śpiewających osób. Dodatkowo Dj na wesele dysponuje znacznie większym repertuarem, który może serwować właściwie bez dłuższych przerw, co nie jest możliwe w przypadku zespołu. Mimo wszystko z wyborem Dj a na wesele wiąże się ryzyko, że zawiedzie sprzęt lub zabraknie prądu, co skazuje oprawę muzyczną na niepowodzenie. Ostatnią ważną kwestią jest upewnienie się, ze wybrany przez nas muzyk będzie pełnił także rolę wodzireja. Ma to bardzo ważny wpływ na przebieg wesela i trudno o pewne tradycyjne elementy jak chociażby oczepiny, bez pomocy osoby trzeciej.

A może fotobudka na wesele?

fotobudka na weseleCo prawda bez tego elementu wesele bez problemu się odbędzie, jednak na pewno straci na atrakcyjności. Fotobudka to element zapewniający i rozrywkę i pamiątkę. Dużym plusem jest natychmiastowe wywoływanie zdjęć, co pozwala chociażby na wykonanie pamiątkowej księgi ze zdjęciami i życzeniami gości. Najczęściej towarzyszy jej wiele akcesoriów takich jak:

  • śmieszne okulary,
  • maski,
  • nakrycia głowy,
  • i inne kolorowe akcesoria.

Powyższe elementy rozluźniają atmosferę i doskonale wyglądają na zdjęciach. Dzięki nim możliwe jest wykonanie jedynych w swoim rodzaju pamiątek. Fotobudka na wesele umożliwia wykonanie zdjęć prywatnych, ale też grupowych, co przyczynia się do większej integracji gości i ośmielenia nawet tych, którzy na co dzień nie lubią być fotografowani.


Źródła:


Podsumowanie

W powyższym artykule podjęliśmy próbę znalezienia wad i zalet poszczególnych atrakcji weselnych. Takie rozwiązanie pomaga określić, która opcja jest dla danej pary najkorzystniejsza.