nowoczesne gospodarstwo

Gdzie trzymać rozrzutniki obornika i zbiorniki na nawozy?

Wiadomo, gospodarstwo korzysta z wielu maszyn oraz urządzeń, które ułatwiają oraz znaczenie przyspieszają pracę w takim gospodarstwie. Jednak każda z tych maszyn należy trzymać w odpowiednim miejscu, aby nie narażać jej na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.


Po co są rozrzutniki obornika?

rozrzutniki obornikaRozrzutnik obornika jest maszyna, która służy do:

  • rozwożenia,
  • rozdrabniania,
 • rozrzucania

obornika na pole. Rozrzutnik jest najczęściej naczepą jednoosiową lub dwuosiową, którą montuje się do ciągnika. Na końcu tej naczepy znajduje się urządzenie, które rozdrabnia obornika, a następnie go rozrzuca. Na tej naczepie do tego znajduje się przenośnik podłogowy, który przemieszcza obornik do urządzenia znajdującego się z tyłu naczepy. Obornika, zależnie od urządzenia może być z rozrzutem:

  • bocznym,
  • przednim,
 • tyłem.

Do czego służą wozy paszowe?

wozy paszowePrawidłowe żywienie krów mlecznych jest bardzo ważne, dzięki temu są one bardziej wydajne. Gdy ma się dużą hodowlę krów, to dobrym rozwiązaniem na pewno są wozy paszowe. Wozy paszowe mogą być samojezdne, lub jako naczepa montowana na przykład do ciągnika. Wozy paszowe bardzo często są elementem systemu TMR, czyli systemu żywienia, który gwarantuje podawanie krowom odpowiedniej dawki pokarmu i wszystkich związków, jakie są potrzebne, aby krowa mogła produkować optymalne ilości mleka. Poza tym stosując ten system żywienia krów obniżą się zachowanie zwierząt na choroby metaboliczne, poza tym także ma to pozytywny wpływ na przemiany w żwaczu.

Na jaki nawóz zbiornik na nawozy RSM?

zbiornik na nawozy RSMW wielu gospodarstwach rolnych korzysta się z nawozów. Do ich przechowania potrzebne są odpowiednie zbiorniki. Na rynku można znaleźć między innymi zbiornik na nawozy RSM. W takich zbiornikach można przechowywać każdy nawóz, który jest oparty na bazie mocznika. Do przechowywania takich nawozów zbiorniki muszą być odporne przede wszystkim na korozję, gdyż mocznik przyspiesza jej powstawanie. Dobrze jeśli takie zbiorniki posiadają pobór dolny, na pewno to ułatwia pracę. Zależnie od potrzeb zbiorniki te mogą mieć różna pojemność, wszystko zależy jak duże gospodarstwo się posiada.

Kiedy potrzebny jest zbiornik do transportu paliwa?

zbiornik do transportu paliwaWielu gospodarzy korzysta ze zbiorników na paliwo, dzięki czemu nie muszą, aż tak często odwiedzać stacji benzynowej. Dlatego w wielu gospodarstwach można znaleźć zbiorniki do transportu paliwa, gdyż jakoś ono musi dotrzeć do gospodarstwa. Wiele ze zbiorników do transportu paliwa jest wyposażona dodatkowo w dystrybutor, które ułatwia dozowanie paliwa. Cały zbiornik jest wykonany z wytrzymałego na uszkodzenia materiału. Podobnie, jak w przypadku zbiorników na nawozy, jego pojemność zależy od potrzeb.

Po co drzwi inwentarskie?

drzwi inwestorskieWszystkie z opisanych wyżej produktów oraz urządzeń muszą być w odpowiednim miejscu przechowywane. Najczęściej są to hale, chlewnie, czy magazyny, które znajdują się na terenie gospodarstwa. Takie budynki muszą zostać odpowiednio wyposażone, nie tylko wystarczą surowe ściany oraz dach. Potrzebne jest wejście, w tym celu bardzo często montuje się drzwi inwentarskie. Wykonywane są on najczęściej z profili stalowych, poza tym stal ta jest odpowiednio zabezpieczona. Drzwi takie wyposaża się dodatkowo w zasuwę ryglową, zamek z wkładką oraz klamkę. Podobnie, jak drzwi w takich budynkach także montuje się okna inwestorskie, które gwarantują dostarczanie światła do środka.


Napisane przy pomocy:

 • Viomar-agro.pl – autoryzowany dealer maszyn rolniczych
 • Farmer.pl – portal rolniczy dla gospodarzy
 • Zbiornikimaro.pl – sprzedawca zbiorników
 • Polfarmer.com – wyposażenie budynków inwentarskich

Podsumowanie tematu:

Maszyny rolnicze powinny być przechowywane w miejscach, gdzie zabezpieczy się je przed warunkami stratosferycznymi, jak i złodziejami. Dlatego takie miejsca powinny być wyposażone w odpowiednie elementy, które także zwiększa bezpieczeństwo maszyn oraz urządzeń rolniczych.