Hipoalergiczne karmy poprawią zdrowie twojego psa

Alergia pokarmowa to zjawisko dosyć częste zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Podobnie jak wszystkie alergie wynika z nieprawidłowego działania układu odpornościowego. Nasze zwierzęta domowe, głównie psy i koty, również są narażone na wystąpienie alergii pokarmowej.

Psy z alergią powinny jeść karmę hipoalergiczną

karma hipoalergiczna dla psaAlergia pokarmowa jest schorzeniem, za które w pewnym stopniu odpowiadają geny oraz czynniki środowiskowe. W obecnych czasach więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie. Zwierzęta domowe również mają alergie. Alergia pokarmowa u zwierząt między innymi objawia się biegunką, wymiotami oraz znaczną utratą sierści. Alergia pokarmowa u zwierząt nie jest wcale rzadkim zjawiskiem. Można jednak w łatwy sposób jej zaradzić. Rozwiązaniem są specjalne karmy hipoalergiczne dla psów i dla kotów. Karma hipoalergiczna dla psa charakteryzuje się wysoką zawartością naturalnych składników odżywczych, które nie uczulają. Podobnie jest z karmami dla kotów. Karmy hipoalergiczne dla zwierząt domowych zazwyczaj nie zawierają produktów zbożowych, które właśnie często wywołują dokuczliwe objawy alergii pokarmowej. Nie zawierają również glutenu. Warto kupować produkty najwyższej jakości. Specjalistyczne karmy weterynaryjne łagodzą objawy choroby, korzystnie wpływają na zdrowie i kondycję zwierzęcia. Są lekkostrawne, a dodatkowo składniki pokarmowe zawarte w produkcie wykazują wysoką przyswajalność. Zwierzaki o najbardziej delikatnym układzie trawiennym z pewnością będą lepiej funkcjonować.

Alergia pokarmowa jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Karmy hipoalergiczne dla psów i dla kotów należą do produktów weterynaryjnych o specjalnym przeznaczeniu. Można je kupić w lecznicy weterynaryjnej, w dobrym sklepie zoologicznym lub zamówić przez internet.