Idealny chodzik pchacz

Rozwój dziecka następuje bardzo szybko, choć można wyróżnić poszczególne skoki rozwojowe, które mają ogromne znaczenie dla malucha. Na każdym etapie rozwoju można dziecku skutecznie pomagać, dając mu odpowiednie zabawki.

Od jakiego wieku są chodziki dla dzieci?

chodzik pchacz interaktywny edukacyjnyPrzy wyborze zabawek dla dziecka przede wszystkim trzeba się kierować się ich wiekiem. Na pewno nie można dziecka zmuszać do robienia rzeczy, których jeszcze nie potrafi, bo każde dziecko uczy się we własnym tempie. Najpierw przewraca się na brzuszek i podnosi główkę, późnij próbuje raczkować, a następnie siadać i wstawać. Ostatnim etapem jest nauka chodzenia, która przeważnie następuje w wieku około dwunastu miesięcy. Kiedy maluch raczkuje i próbuje stawać, to doskonałą zabawką będzie chodzik pchacz interaktywny edukacyjny, który świetnie wspomoże naukę nowej umiejętności. Jest on przede wszystkim bezpieczny i posiada wielkość dostosowaną do malucha. Posiada specjalną poręcz, za którą maluch może trzymać i pchać zabawkę. Ponadto może się nią bawić na stojąca lub siedząco, ponieważ wszelkie przyciski i atrakcje są ustawione na optymalnej wysokości. Interaktywny pchacz ma mnóstwo funkcji dźwiękowych i świetlnych, które są niesamowicie ciekawe dla malucha. Chodzik może zawierać elementy interaktywne takie jak pianinko, telefon z przyciskami lub tarczę telefonu, którą maluch może kręcić. Kolorowe książeczki, lusterko czy obrotowe elementy o różnych kształtach, kolorach i fakturach. Taki pchacz na pewno zachęci malucha do poruszania się.

Zabawki, które aktywują dziecko pod wieloma względami są najlepsze dla jego rozwoju, ponieważ wszechstronnie stymulują mózg. Im więcej bodźców dziecko dostanie, tym szybciej i lepiej będzie się rozwijać, dlatego warto mu dostarczać różnorodnych zabawek.