Jak działają tunele obkurczające?

W zakładach produkcyjnych bardzo często korzysta się z urządzeń, które umożliwiają pakowanie termokurczliwe. Dzięki tej metodzie nie tylko zyskuje się szczelnie zapakowany towar, ale również jego zabezpieczenie przed wieloma czynnikami, które mogą spowodować jego zepsucie. Czasem również się zdarza, że tunele grzewcze współpracują z zgrzewarkami oraz pakowarkami.

Jakie zalety mają tunele grzewcze?

obkurczające tunele grzewczeDzięki stosowaniu urządzenia, jakim są obkurczające tunele grzewcze pakowanie produktów niezależnie od ich gabarytów staje się łatwiejsze, do tego trwa ten proces o wiele krócej, co wpływa na całą wydajność etapu produkcji jakim jest pakowanie.  Jeśli chodzi o to, jak działają obkurczające tunele grzewcze to gotowy produkt, który chcemy zapakować przemieszcza się po taśmie do wnętrza komory maszyny. Folia, w którą pakuje się produkty przy pomocy gorącego powietrza zostaje obkurczona. Te gorące powietrze zostanie wytworzone z pomocą specjalnych grzałek. Zależnie od modelu jak i wielkości urządzenia prędkość taśmy jak i temperatura mają możliwość regulacji od zera do trzydziestu metrów na minutę. Również stopnie regulacji zależą od tego jaką folię używa się do pakowania. Jeśli użyło by się zbyt wysokiej temperatury do danej foli, to mogła by się stopić, podobnie by było jeśli chodzi o zbyt niską temperaturę. Wtedy nie możliwe by było zapakowanie szczelne w tą folię termokurczliwą. Dlatego ważne jest aby dopasowywać temperaturę.

Z tuneli obkurczających korzysta się w wielu branżach, na przykład chemicznej, kosmetycznej, ale przede wszystkim spożywczej. Towary zapakowane w folię termokurczliwą są bezpieczne. Poza tym produkty spożywcze są dobrze zapakowane przed przedwczesnym psuciem się oraz gniciem. Co wpływa na ich jakość oraz świeżość.