Jak pozbyć się chwastów w ogrodzie

Chwasty w ogrodach są  bolączką każdego, kto zasiał kwiaty, owoce, warzywa czy po prostu posadził piękne tuje. Chcąc mieć piękny ogród, którego nie trzeba co chwile pielęgnować wyrzucając chwasty, musimy poszukać rozwiązań. Okazuje się, że istnieją one na rynku od lat, a jednym z nich jest specjalna folia do ogrodu.

Agrowłóknina ochroni ogród przed chwastami

agrowłóknina ogrodowaOd kilku lat mieszkam w jednorodzinnym domu z dość sporym ogrodem. W ogrodzie mam piękne kwiaty i tuje, które wymagają ciągłej pielęgnacji, a raczej oczyszczania chwastów. Szczególnie wtedy, kiedy jest ciepło, ale deszczowo, niechciane dzikie rośliny rosną w szybkim tempie i oszpecają mój ogród. Nie chciało mi się co chwilę biegać do ogrodu i poświęcać kilka godzin na żmudne usuwanie chwastów, które i tak zaraz odrastały. Na szczęście znajoma podpowiedziała mi, ze istnieje coś takiego jak agrowłóknina ogrodowa, która znacząco ogranicza rośnięcie chwastów. Taka agrowłóknina to nic innego, jak specjalny, podobny do folii materiał, który przepuszcza wodę. Kładzie się go pomiędzy rabatami kwiatów, owoców lub między drzewami iglastymi. Można na nią wysypać w celach ozdobnych korę. Wygląda to naprawdę atrakcyjnie, a co najważniejsze, nie rosną nam już w takim tempie chwasty, nie mogą bowiem przedostać się przez wyłożoną wcześniej agrowłókninę. Pojedyncze sztuki niechcianych roślin, które się przebiją, łatwiej jest nam usunąć. Taka agrowłóknina jest szeroko stosowana przez osoby uprawiające różnego rodzaju owoce czy warzywa.

Każdy, kto posiada ogród, a w nim kwiaty, drzewa czy warzywa, doskonale wie, jaką zmorą są chwasty. Na szczęście istnieje skuteczny sposób zapobiegający ich rozprzestrzeniani się. Jest nim agrowłóknina, czyli specjalna folia ogrodowa, przepuszczająca wodę, co jest ważne dla roślin.