wypożyczalnia nart biegowych

Jak przygotować się na zimowy wyjazd na narty?

Sezon zimowy powoli się kończy, nie oznacza to jednak, że jest już za późno na wyjazd na narty. Pora można powiedzieć, że jest idealna. Ocieplanie się klimatu sprawiło, że zima przychodzi do Polski znacznie później, jednak także na dłużej zostaje. Sytuacja ta cieszy szczególnie narciarzy. Przez dłuższy można cieszyć się doskonałymi warunkami na stokach. Jak jednak odpowiednio przygotować się na taki wyjazd?

Przede wszystkim noclegi

noclegi w KarpaczuPlanowanie wyjazdu należy zacząć przede wszystkim od rezerwacji noclegu. Nie można liczyć na to, że znajdzie się coś na miejscu. Te czas bezpowrotnie minęły i aby mieć dobrą lokalizację należy zabrać się za to sporo wcześniej. Miejsca dostępne od zaraz zazwyczaj są daleko od stoku lub nie spełniają podstawowych standardów. Przed wyborem miejsca należy najpierw zdecydować do jakiej miejscowości chce się wybrać. Możliwości jest wiele można wyjechać do Szklarskiej poręby, Zakopanego, Karpacza a także do innych górskich miejscowości. Wybór powinien być przede wszystkim uzależniony od umiejętności narciarskich. Każdy stok ma własne oznaczenie trudności, dlatego przed wyjazdem należy sprawdzić czy poziom trudności będzie odpowiedni dla wszystkich uczestników. Szukanie noclegów nie jest zadaniem prostym. Możliwości jest wiele hotele, pensjonaty, pokoje, a także całe domy. Jeśli nie planuje się gotowania obiadu ani śniadań można spokojnie wynająć pokój. Najbardziej komfortowe wydają się hotele, gdyż można w nich zamówić także posiłki. Rzadko kiedy turyści decydują się na samodzielne przygotowywanie posiłków, gdyż każdy wolałaby odpocząć od codziennych obowiązków.

Wybór nart – serwis narciarski

serwis narciarskiWybór odpowiednich nart nie jest zadaniem prostym. Narty można wypożyczyć lub kupić. Jeśli jest się narciarzem rekreacyjnym to wypożyczenie często jest korzystniejszą opcją niż kupno całego zestawu. Wybierając odpowiedni sprzęt dla siebie należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Taki jak:

 • wzrost użytkownika,
 • waga narciarza,
 • poziomu zaawansowania,
 • rozmiaru stopy,
 • stylu jazdy,
 • wiek

 

W każdym mieście, również Warszawie nie ma problemu ze znalezieniem wypożyczalni nart czy też wypożyczalni nart biegowych. Ich pracownicy w pewnością pomogą każdemu dopasować odpowiedni model. Podstawowym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest stopień zaawansowanie narciarza. Zasada zazwyczaj jest taka, że im większe umiejętności tym dłuższych nart może używać narciarz. Nie można również zapomnieć o bezpieczeństwu na stoku. Dlatego zaleca się aby każdy narciarz używał kasku ochronnego. Mimo braku prawnego wymogu, kask powinien nosić każdy, gdyż znacząco poprawia to bezpieczeństwo jazdy.

Jaka odzież narciarska będzie dobra?

trasa na narty biegoweRównie ważne co sprzęt do jazdy jest odzież narciarska. Warunki w górach bardzo szybko się zmieniają. Łatwo więc o odmrożenia i przeziębienia. Żeby tego uniknąć należy odpowiednio się ubierać. Do podstawowego wyposażenia każdego narciarza powinno należeć:

 • czapka,
 • kominiarka,
 • spodnie narciarskie,
 • kurtka,
 • bielizna termoaktywna,
 • rękawice

 

Rzeczy te zazwyczaj nie są tanie. Dlatego warto kupować je na wyprzedażach. Ich wysoka cena spowodowana jest szczególną funkcją takiej odzież. Musi ona przepuszczać powietrze, ale równocześnie chronić przed zimnem. Niższe ceny może zaoferować internetowy sklep sportowy, który ma niższe koszty prowadzenia działalności.


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:

 • Alepokoje.pl – internetowa baza prezentująca noclegi w Karpaczu i Wiśle
 • Polskaniezwykla.pl – serwis internetowy poświęcony polskiej turystyce
 • Narty-biegowe.pl – strona internetowa firmy zapewniającej serwis narciarski w Warszawie

 

Podsumowanie

Wyjazd na narty to idealny sposób na zimową aktywność fizyczną. Taka forma może być dobrym sposobem na spędzenie ferii na świeżym powietrzu. Wyjazd taki wymaga jednak dobrej organizacji. W czasie trwania sezonu ciężko jest znaleźć dobry i tani nocleg. Także odzież narciarska nie należy do narciarskich. Odpowiednie zaplanowanie wycieczki może pozwolić na spore oszczędności.