Jak uzyskać dotacje z unii europejskiej na firmę transportową?

Dotacje unijne są dość rozpowszechnionym sposobem ułatwiającym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. I choć nie ma osoby, która by o owych dotacjach unijnych by nie słyszała to nadal wiele osób ma problem z samodzielny uzyskaniem dotacji. W niniejszym artykule podpowiadamy jak uzyskać dofinansowanie na założenie firmy transportowej.

Dotacje z unii europejskiej – jak się za to zabrać

dotacjeZanim przejdziemy do omawiania konkretnych czynności jakich będzie trzeba się podjąć w trakcie całego procesu, należałoby chociaż przedstawić wszystko to co nas czeka w niewielkim skrócie. A przedstawia się to następująco:

  • pomysł,
  • wniosek o dofinansowanie,
  • ocena wniosku,
  • podpisanie umowy.

W pierwszej kolejności potrzebujemy konkretnego pomysłu i nie chodzi tylko o ty by wymyślić coś czym chcemy się zająć ale by nas pomysł wnosił coś nowego, by miał on realną szanse na odniesienie sukcesu i ożywienie gospodarki w danym miejscu. Można powiedzieć, że nie tyle pomysł na biznes jest nam potrzebny co plan. Kolejnym etapem jest złożenie wniosku o dofinansowanie. Pobranie samego wniosku jak i go złożenie samo w sobie nie jest problematyczne, jednak należy pamiętać o tym, że na tym etapie konieczne jest także złożenie biznesplany, który stanowi niejako uzasadnienie i argument dla którego to właśnie nasz pomysł na biznes powinien uzyskać dofinansowanie. W związku z czym to często przygotowanie odpowiedniego biznesplanu stanowi największy problem. Następnym etapem jest oczekiwanie na rozpatrzenie naszego wniosku i otrzymanie odpowiedzi, czy został on zakwalifikowany do programu czy tez został on odrzucony. Jeśli przeszedł on pozytywnie etap to następnie odbywa się coś na kształt rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli i ona przebiegnie pomyślnie następnie zostaje podpisana umowa na mocy której udzielane zostaje dofinansowanie. Pomyślne zakończenie etapu staranie się o udzielenie dofinansowanie to nie koniec obowiązków z których musimy się wywiązać. Należy pamiętać o tym, że nad działaniem naszej firmy czuwać będzie obserwator, konieczne będzie przygotowywanie szczegółowych raportów i dokładne wywiązywanie się z wcześniej przygotowanego biznesplanu. Niedotrzymanie warunków umowy o dofinansowanie skutkować może cofnięciem dofinansowania, a także i nałożeniem kary. Warto mieć zatem świadomość wszelkich konsekwencji i obowiązków związanych z dotacjami unijnymi, niemniej owe dofinansowania nadal pozostają jedną z najciekawszych opcji jeśli chodzi o ułatwienie otwarcia własnej działalności.

Pomoc w uzyskani dotacji na firmę przewozową

dotacjeJeżeli samodzielne załatwienie wszystkich formalności okazuje się nie możliwe lub z jakichś powodów nie możemy się tego podjąć wówczas warto zwrócić się o pomoc. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm świadczących usługi pomocy uzyskania owego dofinansowania. W zakres usług takiej firmy wchodzi nie tylko pomoc w wypełnieniu wniosku, ale także i w przygotowaniu biznesplanu, co zwykle sprawia najwięcej problemów. Za nim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z usług takiej firmy warto dobrze ją sprawdzić, to jakie ma opinie, jak długo działa na rynku itd. Tak by mieć pewność, że wybierzemy rzetelną firmę, które pomoże nam uzyskać nam zamierzony cel.

Firma transportowa – busy z niemiec do polski, wyposażenie adr – czyli co będzie potrzebne

jeżdżące do AngliiZakładanie firmy transportowej to nie tylko dopełnienie formalności, ale także i zapewnienie jej odpowiedniego zaplecza i określenie zakresu świadczonych usług. Na początek określić należy zakres świadczonych usług, przewozy regionalne, krajowe czy miedzy krajowe. Dokonując wyboru warto kierować się kwestią zapotrzebowania. Obecnie dla przykłady największa popularnością cieszą się przewozu do Niemiec, Anglii itd. Decydując się jednak na świadczenie usług przewozu miedzy krajowego należy pamiętać o odpowiednim zapleczu. Konieczność posiadania busów to jedno, jednak należy pamiętać, ze w przypadku przewozów miedzy krajowych musza one spełniać nieco wyższe normy. Należy także pamiętać o wymaganiach dotyczących wyposażenia adr.


Więcej w tym temacie można znaleźć na stronach:


Podsumowując

Dotacje unijny to doskonałe rozwiązanie ułatwiające otwarcie firmy przewozowej, której otwarcie niewątpliwie wiąże się z dużymi kosztami początkowymi, dlatego zanim się tego podejmiemy warto sprawdzić jaka jest konkurencja w okolicy i jakie jest zapotrzebowanie.