Ciąża

Jak właściwie przygotować się do porodu?

Poród to jeden z najważniejszych etapów w życiu kobiety, dlatego warto się dobrze do niego przygotować. Można korzystać ze szkół rodzenia. Warto przygotować sobie torbę do szpitala i być w pod opieka lekarza.

Czy chodzić do szkoły rodzenia?

Szkoła rodzeniaSzkoły rodzenia przekazują właściwe informacje przyszłym matkom. W wielu szkołach rodzeniach są zajęcia praktyczne oraz teoretyczne. Zazwyczaj wiedza teoretyczna jest przekazywana na wykładach. Na takich zajęciach można dowiedzieć się o tym jak przebiega poród, jak dbać o siebie i o dziecko. Zajęcia praktyczne to zazwyczaj zajęcia z fizjoterapeutami. Są to ćwiczenia gimnastyczne, które mają przygotować do porodu. Uczone też tam są techniki relaksacyjne oraz techniki oddychania. Oprócz tego można nauczyć się pielęgnacji dziecka, czy karmienia piersią. Przy wyborze szkoły najważniejsze jest to:

  • by w zajęciach nie uczestniczyła zbyt duża liczba osób,
  • by wśród kadry byli ginekolog położnik, anestezjolog, pediatra i położna,
  • by propagowały naturalne porody,
  • by zawierały przedporodową gimnastykę.

Szkoły rodzenia są polecane rodzicom, którzy chcą przeżyć poród rodzinny. Dobre są też dla kobiet, których przyjaciółki oraz w otoczeniu nikt nie jest w ciąży, wtedy ma możliwość porozmawiania, wymieniania porad z innymi kobietami w ciąży. Ale nie tylko dla tych osób szkoły rodzenia są odpowiednia, one są odpowiednie dla wszystkich kobiet w ciąży.

Czy warto inwestować w elegancką bieliznę ciążową?

CiążaNajważniejsze by podczas ciąży nie zapominać o tym, że się jest kobietą. W poprawie nastroju na pewno pomoże elegancka bielizna ciążowa. Eleganckie biustonosze oraz eleganckie majtki muszą również być wygodne. Taka bielizna nie może być ani za luźna, ani za ciasna. Bielizna ciążowa powinna zapewniać komfort oraz dodawać pewność siebie, gdy kobieta w ciąży rozbierz się podczas wizyty u lekarza lub przed ukochanym. Taka bielizna powinna być wykonana z delikatnych tkanin i koronek, powinna być piękna, kolorowa. Podczas ciąży kobieta powinna od 2-3 razy zmieniać rozmiar stanika, po to by był on dobrym wsparciem dla wrażliwych w tym okresie piersi. Miseczka w biustonoszu musi w całości zamykać pierś, tak by ochraniać ją przed odkształceniami. Stanik dla kobiety w ciąży powinien mieć kilka możliwości zwiększania w obwodzie.

Jak dobrać biustonosz dla karmiącej?

Biustonosz dla matki karmiącejBiustonosz dla karmiącej przede wszystkim ma służyć aby dostać się do piersi bez zdejmowania go. Jest to możliwe dzięki odpinanemu ramiączka. Wewnątrz miseczki jest wszyty specjalny panel, który jest przymocowany do ramiączka. Ten mechanizm sprawia, że ramiączko nadal pozostaje na swoim miejscu. Najlepiej kupić odpowiedni biustonosz dopiero po czasie, gdy laktacja się ustabilizuje. W okresie po porodzie wielkość biustu może zmieniać się nawet z godziny na godzinę i to o kilka rozmiarów. Na ten okres ciężko dobrać idealny biustonosz dla karmiącej, by pasował na cały czas karmienia, pomimo ustabilizowania laktozy, rozmiary nadal mogą się zmieniać. Przy zakupie należy zwracać uwagę by biustonosz dla karmiącej był idealnie dobrany. Biust w tym okresie jest cięższy i właśnie wtedy potrzebny jest dobrze dobrany biustonosz, który będzie go podtrzymywał. Również ważnym aspektem jest materiał z którego wykonane jest wnętrze miseczki, najlepiej by była to bawełna, jest ona przyjem,na w dotyku nie podrażnia wrażliwej skóry piersi. Nie ma różnicy pomiędzy biustonoszem bezfiszbinowy, czy z fiszbinami. Jednak poleca się jednak kobietom miękkie, elastyczne, luźne biustonosze. Jednak zależy to przede wszystkim od preferencji kobiety w ciąży, ważne by był on dobrze dopasowany. Gdy kupuje się taki biustonosz należy pamiętać o przymierzaniu go razem z wkładkami laktacyjnego. Mają one grubość około 1mm i czasem może się okazać, jeśli się o tym zapomni, to po prostu biustonosz będzie za mały podczas jego użytkowania.


 

Więcej informacji można uzyskać na następujących stronach:


 

Słowem podsumowania:

Istnieje wiele sposób by właściwie przygotować się do porodu. Kobiety będące w ciąży szukają wielu informacji na temat porodu oraz opieki nad ich dzieckiem. Ważne by takie informacje były udzielane przez fachowców, którzy się na tym znają.