Jak zadbać o lakier?

Korzystamy z samochodu niemal codziennie, najczęściej podczas dojazdów do pracy, szkoły czy na zakupy. Zarówno w mieście, na wsi, jak i na drogach dojazdowych na auto czyha mnóstwo niebezpieczeństw, ale przede wszystkim bardzo dużo różnych zanieczyszczeń. Z biegiem czasu na lakierze pojawią się rysy, a brud i rdza będą coraz bardziej widoczne i czasem nie dadzą się usunąć nawet myciem ciśnieniowym.

Profesjonalna odnowa lakieru

profesjonalna renowacja lakieru krakówNawet już po kilku miesiącach intensywnego użytkowania samochodu na masce mogą powstać charakterystyczne koliste zabrudzenia. Możemy przeprowadzić specjalny test foliową rękawiczką, czy nasz samochód potrzebuje dogłębnego oczyszczenia. Przejeżdżamy palcami w rękawiczce po lakierze i jeśli będzie ona o coś zahaczać i utknie, oznacza to, że musimy poddać pojazd glinkowaniu. Usunie ono pył z klocków hamulcowych, naloty z rdzy, resztki martwych owadów, drobiny asfaltu, sadzę oraz żywicę z powierzchni lakieru. Co ważne, rozwiązanie to nie usuwa rys, ponieważ nie zmniejsza grubości powłoki lakierniczej, tylko wyciąga z tych zagłębień zabrudzenia. Co jakiś czas powinna zostać przeprowadzona profesjonalna renowacja lakieru Kraków i inne większe aglomeracje mają na swoim terenie zakłady detailingowe, które zajmują się świadczeniem tego typu usług. Glinkowanie będzie pierwszym bardzo ważnym etapem złożonego procesu regeneracyjnego. Oczywiście, jeśli auto jest w miarę nowe, może okazać się, że glinkowanie wystarczy, aby przywrócić jego świetność. W trudniejszych przypadkach mogą być konieczne jeszcze inne zabiegi, choćby polerowanie.

Dokładne i sumienne oczyszczenie powierzchni lakierniczej będzie prędzej czy później potrzebne każdemu intensywnie używanemu samochodowi. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który usuwa wgryziony w lakier brud, jest glinkowanie. Nie zmniejsza ono grubości całej powłoki, dlatego może być stosowane regularnie.