Zadaszenie basenu ogrodowego

Jak zdobyć środki na budowę zadaszenia basenu kąpielowego?

Latem każdy z nas marzy o kąpieli w przydomowym basenie. Jednak wielu z nas ze względu na wysokie koszty budowy, nie może pozwolić sobie na taki luksus. To, że zdobycie środków na budowę prywatnego kąpieliska jest trudne nie znaczy jednak, że jest niemożliwe.

Kredyt pod zastaw domu wady i zalety

Środki z kredytu pod zastaw domuPożyczka pod zastaw nieruchomości cechuje się znacznie niższym oprocentowaniem niż w przypadku tradycyjnego kredytu hipotecznego, dochodzi ono do ok. 5%. Niskie oprocentowanie jest spowodowane posiadaniem solidnego zabezpieczenia. Takie rozwiązanie jest najlepsze dla osób posiadających dom, potrzebujących dużego zastrzyku gotówki. Tak jak w przypadków tradycyjnych kredytów hipotecznych, możemy wybrać dwa systemy rat: równe lub malejące. Główną zaletą zastawu domu jest to, że nie ma konieczności określania celu finansowania. Kredytobiorców decydujących się na takie rozwiązanie przyciąga także fakt otrzymania wysokiej kwoty pożyczki. Dodatkowo otrzymujemy długi okres spłaty i niskie oprocentowanie. Jednak istnieją też wady takie przedsięwzięcia. Podejmując kredyt pod zastaw powinniśmy liczyć się z:

  • możliwością utraty nieruchomości;
  • koniecznością wcześniejszej wyceny domu;
  • długimi procedurami;
  • oraz oczywiście koniecznością posiadania własnej nieruchomości

 

Pompowany baseny kąpielowe najtańszą opcją

Basen kąpielowy niedaleko domuNie zawsze musimy decydować się na budowę basenu, istnieją również prostsze i tańsze rozwiązania, niosące za sobą wiele zalet. Na rynku mamy dostępne nie tylko baseny budowlane ale także pompowane i gotowe do umieszczenia w niecce. Zdecydowania dla osób nie posiadających dużej gotówki najlepszą opcją będą baseny dmuchane. Są one produkowane z cienkiej, wytrzymałej gumy, w różnych rozmiarach. Najlepiej w przydomowym ogródku sprawdza się ten o głębokości 0,8 m i średnicy 3,5 m. Dla osób z liczniejszą rodziną znajdą się także te o rozmiarze 4×2 m i głębokości 1,2 m. Ich największą zaletą jest to, że można ustawić je w dowolnym miejscu, a po zakończeniu sezonu, wystarczy tylko spuścić z nich wodę, wyczyścić i zwinąć. Wśród dmuchanych basenów możemy także wyszukać te dla najmniejszych pociech, kolorowe, o różnych kształtach, a przede wszystkim bezpieczne, gdyż nie są one głębokie. Trochę droższym rozwiązaniem, wymagającym więcej pracy są baseny poliestrowe. Materiał ten cechuje się dużą trwałością i wytrzymałością dlatego z pewnością posłuży nam wiele lat. Ich zaletą są także różne kształty i zazwyczaj uformowane schodki lub półki do siedzenia. Jednak niestety wymagane jest często wykopanie w ziemi nieccki, co nie jest pożądane gdy mamy zadbany ogród.

 

Zadaszenia basenów i środki utrzymywania czystości

Nowoczesny basen ogrodowyBaseny na stałe wkopywane w ziemie wymagają odpowiednich zabezpieczeń przed wpadaniem liści oraz igieł. Do tego celu często stosuje się zadaszenia. Do wyboru mamy niskie bądź wysokie.
Umożliwiają one całoroczne korzystanie z basenu, swobodne przemieszczanie się wokół brzegu. Mogą one mieć kształt owalny lub kwadratowy. Wykonuje się je najczęściej z komorowych płyt poliwęglanowych, montowanych na wsporczej konstrukcji wykonanej w aluminiowych profili. Ich dodatkową funkcją poza utrzymywaniem czystości jest także, ochrona przed małymi dziećmi jak również zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 60%. Innym sposobem na przykrycie basenu, sprawdzający się tylko w lecie są folie oraz mocne, gumowe tkaniny stosowane w zimę. Ochrona przed liśćmi i igłami to jednak nie wszystko. W ciepłe dni basen jest idealnym miejscem do rozwoju pleśni, glonów i bakterii dlatego niezbędny jest odkurzacz wodny i dostępne preparaty chemiczne stosowane do dezynfekcji, utrzymujące prawidłową pracę filtrów oraz odpowiednie pH.

 


Więcej na temat poruszanych zagadnień:

  • Starpool – witryna internetowa przedsiębiorstwa wykonującego zadaszenia basenów
  • 4budowlani.pl – portal internetowy dla fachowców z branży budowlanej
  • Janvest – strona internetowa firmy dostarczającej pożyczki pod zastaw nieruchomości bez bik

 

Podsumowanie powyższego tematu

Pożyczki pod zastaw nieruchomości mają swoje wady i zalety. Opłacalność takiego rozwiązania jest indywidualną kwestią każdego z nas. W niektórych przypadkach jest to najwygodniejszy sposób uzyskanie środków na budowę baseny dla innych jest to duże ryzyko, mogące skończyć się niepowodzeniem, dlatego dla takich osób korzystniejszym wyjściem będzie zakup basenu pompowanego.