Jaką ładowarkę najlepiej wybrać?

Na rynku mamy bardzo szeroki wybór różnego rodzaju ładowarek i często przedsiębiorcy, a także właściciele gospodarstw rolnych nie wiedzą, na który rodzaj się zdecydować. Żeby wybrać dobrą ładowarkę na początek musimy dokładnie ustalić, do czego będziemy ją wykorzystywać. W ten sposób znajdziemy odpowiednią maszynę, która usprawni nam pracę i pozwoli na wykorzystanie jej wszystkich zalet.

Największe atuty ładowarek teleskopowych

ładowarki teleskopowePrzede wszystkim największym atutem wszystkich ładowarek jest to, że mają one specyficzny układ skrętny. W ten sposób możemy poruszać się nimi praktycznie w każdym miejscu. Parametry pracy oraz gabaryty maszyny będą zależeć głównie od tego, do jakiego gospodarstwa rolnego lub do jakiej firmy chcemy zakupić ładowarkę. Możemy wybrać ładowarkę, która będzie służyła nam tylko jako pomoc albo będzie wykorzystywana do najtrudniejszych zadań. Bardzo dobrym rozwiązaniem są miniładowarki, które ze względu na swoje małe wymiary idealnie nadają się do prac przeładunkowych, a także do manewrowania w bardzo ciasnych pomieszczeniach. Udźwig do 750 kg powinien nam spokojnie wystarczyć do wszelkich prac wykonywanych na polu. Dobrze jest jednak wygrać ładowarki teleskopowe, które charakteryzują się większym udźwigiem do 1200 kg. Najczęściej posiadają one również napęd na 4 koła i posiadają wiele dodatkowych elementów wyposażenia. Przede wszystkim mają elektryczne ogrzewanie silnika, a także kamery cofania z noktowizorem oraz oświetlenie robocze. Możemy więcej bez problemu wykorzystywać również do prac nocnych.

Każdą maszynę możemy skonfigurować do własnych potrzeb i najlepiej jest od razu przy zakupie poprosić specjalistę ładowarek, który dokona wszelkich konfiguracji. Dobrym rozwiązaniem jest również wynajem ładowarki teleskopowej wraz z doświadczonym pracownikiem, dzięki czemu będziemy mogli szybko i sprawnie przeprowadzić wszelkie prace, a przy okazji nie nartwimy się o żadne dodatkowe koszty związane z eksploatacją maszyny.