tradycyjny zespół na wesele

Jakie atrakcje weselne zorganizować dla gości?

Każdy chce, aby jego wesele przebiegało bez nieoczekiwanych odstępstw od tego, co było zaplanowane. Wszyscy marzą, żeby ten ważny dzień był dobrze przeżyty nie tylko przez nich jako mających swoje święto, ale też przez gości. W tym celu często rozważa się zapewnienie dodatkowych atrakcji na weselną noc, a nieraz zapomina o podstawowych kwestiach. Co można zrobić, kiedy chce się uczynić dzień ślubu naprawdę doniosłym i pięknym wydarzeniem?

Oprawa muzyczna: zespół na wesele czy dj

zespół na weseleZanim jeszcze zacznie się myśleć o jakichkolwiek dodatkowych atrakcjach trzeba zadbać o dobrą oprawę muzyczną. Bez zróżnicowanej muzyki bowiem wszyscy będą siedzieli jak struci przy stołach i nikt nie wspomni wesela pozytywnie. Najlepiej, kiedy prezentowane utwory pochodzą z różnych gatunków muzycznych. Wtedy jest szansa, że dogodzi się wielu osobom i każdy znajdzie moment, w którym będzie mógł pobawić się do ulubionych hitów. Niektórzy narzekają na piosenki disco polo, tymczasem spora część ludzi dobrze się przy nich bawi, mimo że nie słucha ich na co dzień. Dzieje się tak dlatego, że wpadają one w ucho, łatwo zapamiętać i powtórzyć słowa, a poza tym mają dość dobry rytm. Osoby lekko już pijane chętnie wtórują muzyce, śpiewając podczas refrenów. Nie ma też jednak co przesadzać i warto zaspokoić gusta zarówno bardziej, jak i mniej wybrednych. Ważną kwestią jest decyzja, czy chce się wynająć zespół na wesele czy dja. Pierwsza możliwość wiąże się na ogół z większymi kosztami, ponieważ zatrudnia się wówczas po prostu więcej ludzi. Wydaje się jednak również bardziej efektowna, choć też nie każdemu się podoba. Minusem zespołu może być na przykład to, że będzie wykonywał utwory nie tak, jak brzmią w oryginale. Choćby to był najlepszy zespół z małopolski, nie da się sprawić, aby muzyka zadźwięczała tak samo jak z płyty. Niektórym może to przeszkadzać, dla innych jest zaletą. W takim przypadku lepszy będzie dj, on puści muzykę z nośnika.

Wodzirej na wesele, czyli ktoś do zabawiania towarzystwa

wodzirej na weseluPoza oprawą muzyczną nie można zapomnieć o osobie, która rozkręci gości i zachęci do wspólnego tańca. To kwestia, którą należy szczególnie podkreślić, mimo iż spora część zespołów (przynajmniej w Warszawie) ma już w swoim składzie osobę do prowadzenia konferansjerki. Tak czy siak trzeba zwrócić jednak uwagę na to czy sposób bycia takiego człowieka odpowiada oczekiwaniom, czy nie. W drugim wypadku warto po prostu poszukać kogoś innego. Jeśli chodzi o dobrą zabawę, to cena nie gra roli. Nie ma sensu wybierać dja i wodzireja w jednym, choćby był znajomym z Bielska z czasów szkolnych, jeżeli jego sposób prowadzenia imprezy jest irytujący. Szczególnie podkreślamy zwłaszcza konieczność przemyślenia, czy na pewno dobrze będzie wynajmować na tę noc znajomego. Najczęściej spotykamy się bowiem z sytuacją, że taka osoba nie do końca profesjonalnie podchodzi do swojego zadania. Czuje się częściowo gościem, choć podczas wesela pełni funkcję pracownika. To powoduje potem niepotrzebne spięcia i rozczarowanie. Wodzireja trzeba wybrać na spokojnie. Może być albo członkiem zespołu czy djem, albo osobno zatrudnioną osobą. W tym drugim przypadku musi jednak dogadywać się z osobami odpowiedzialnymi za oprawę. Niezależnie od tego, która z możliwości bardziej odpowiada, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na podejście danej osoby do wykonywanej profesji.

Dodatkowe atrakcje weselne mile widziane

iluzjonista zapewnia atrakcje weselnePoza typowymi kwestiami, którymi trzeba się koniecznie zająć, istnieje możliwość skorzystania z fakultatywnych rozrywek. Zapewnią one dodatkową uciechę gościom. Możliwe niespodzianki dla gości:

  • wypuszczanie gołębi przez Młodą Parę
  • fontanna z czekolady
  • fajerwerki
  • fotobudka
  • magik

 

Szczególnie ciekawy wydaje się pomysł, aby na wesele wynajęty był magik. W Bydgoszczy byliśmy świadkami jak radośnie reagowali goście na takie przedstawienie. Pokazy iluzji nieraz budzą powszechne zainteresowanie. Także fajerwerki pięknie się prezentują i pozwalają na szczególną celebrację tego wyjątkowego dnia. Można je zorganizować właściwie wszędzie: czy to w Koninie, czy w Warszawie. Rodzina i przyjaciele będą zaś zachwyceni. Trzeba tylko wcześniej zgłosić taką sprawę do stosownego urzędu.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Swingthing.pl – strona internetowa prezentująca zespół na wesele z Warszawy
  • Planowaniewesela.pl – portal internetowy z poradami związanym ze ślubem i weselem
  • Iluzjonistaamon.com – witryna internetowa magika iluzjonisty występującego w Bydgoszczy i Poznaniu

 

Podsumowanie

By wesele było pięknie przeżyte nieraz nie potrzeba dodatkowych atrakcji. W pierwszej kolejności znacznie lepiej zadbać, aby kwestie podstawowe były dopięte na ostatni guzik. Dopiero wówczas można postarać się o niespodziankę, która będzie pozytywnym zaskoczeniem dla gości.