Jakie frony mebli wybrać do małego pomieszczenia?

 

Na rynku znajdują się różnego rodzaju fronty do szafek kuchennych. Od minimalistycznych, lakierowanych po rzeźbione z prawdziwego drewna. Każde szafki potrzebują odpowiedniego uchwytu, który będzie się do nich pasował.

Jak dobrać fronty do mebli kuchennych?

gamet uchwytyWiadomo, że do frontów, które wyglądają klasycznie, pasować będą gałki dekoracyjne tak zwane retro, a do jednolitych laminowanych mebli można użyć uchwytów gamet, które są proste i podłużne. Rodzaje uchwytów zazwyczaj dzieli się na górne i dolne lub zewnętrzne, lub ukryte. Gamet uchwyty, stosowane są przez wielu producentów czołowych marek produkujących meble laminowane. Jeśli chodzi o meble kuchenne, można łączyć różne rodzaje frontów, np. o tym samym kształcie, ale o innym kolorze. W kuchni potrzebne jest dużo miejsca do przechowywania, dlatego najlepiej sprawdzają się szafki podwieszane, można nie stosować u nich uchwytów, tylko potraktować fronty jednolicie po całej długości ściany. Wtedy przestrzeń staje czystsza wizualnie. Laminacja białych mebli sprawia, że odbija się w nich przestrzeń, co daje wrażenie większego pomieszczenia. Zazwyczaj, żeby wszystko do siebie pasowało, daje się do zabudowy także sprzęty AGD typu lodówkę czy zmywarkę. W teraźniejszych czasach meble wykonuje się ze sklejki albo płyty MDV, później mechanicznie nanosi się na taką płytę okleinę drewno podobną lub wcześniej wspomnianą gładką. Kiedyś meble były własnoręcznie robione. Wycinane, frezowane, szlifowane i lakierowane. Nadawało to kunsztu i długowieczności materiału. Uchwyty były odlewane z formy lub wytłaczane z metalu, polerowanie dawało efekt nabłyszczenia.

Najczęściej meble kuchenne nie posiadają górnej płyty wierzchniej, ponieważ do takiego rodzaju mebli stosuje się różnego rodzaju blaty kuchenne, np. marmurowe, drewniane, metalowe, szklane czy także z płyty laminowanej. Wszystko to zależy od zapotrzebowania zleceniodawcy.