Jakie naturalne tkaniny można kupić w sklepie?

W sklepach i hurtowniach dostępny jest bardzo szeroki wybór różnych tkanin i dzianin, z których można szyć ubrania, zasłony, pościel, obrusy i tak dalej. Chociaż sporą część z nich stanowią te produkowane z włókien sztucznych, to wciąż bez większego problemu można również dokonać zakupu tkanin naturalnych, czystych bądź z niewielkimi domieszkami dla poprawy ich właściwości.

Z czego produkuje się naturalne tkaniny?

naturalne tkaniny w sklepie internetowymWśród naturalnych materiałów do produkcji tkanin można wymienić len, jedwab, bawełnę czy wełnę. Tkaniny lniane cenione są za wygodę, wszechstronność w stosowaniu (odzież, pościel, obrusy etc.), przewiewność. Takie naturalne tkaniny w sklepie internetowym dostępne są w szerokiej gamie kolorów i gramatur. Jedwab, produkowany z kokonów jedwabnika morwowego lub dębowego, to synonim luksusu. Jest to materiał bardzo delikatny, który łatwo uszkodzić przy praniu czy prasowaniu, ale daje przyjemne wrażenie na skórze. Używa się go przede wszystkim do produkcji odzieży luksusowej, na wyjątkowe okazje. Wełnę pozyskuje się różnych zwierząt: nie tylko owiec, ale też lam, alpak, królików. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uprząść kocie futro po wizycie u fryzjera, jednak nie ma co liczyć na znalezienie tkanin z kota w sklepach – to raczej opcja dla wielbicieli futrzaków, dla których delikatna sierść królika to za mało. Ostatnim, obecnie najpopularniejszym rodzajem tkanin naturalnych jest bawełna, z której ubrania od wielu lat królują w sklepach. W hurtowniach dostępne są setki wzorów tego materiału.

Warto zapoznać się z różnymi właściwościami tkanin, zarówno naturalnych jak i sztucznych, aby potem świadomie wybierać te, które będą najlepsze do konkretnego zastosowania. Np. na sztywne, ozdobne serwetki może nadawać się czysty len, ale na sukienkę lepszy będzie ten z domieszkami, dzięki czemu mniej się wygniecie.