Jakie ozdoby są potrzebne do decoupage?

Decoupage to bardzo ostatnio popularna sztuka zdobienia przedmiotów za pomocą papieru. Ozdobić w ten sposób możemy praktycznie wszystko – drewno, szkło, plastik, metal, świece. Jeśli masz ochotę spróbować swoich sił i stworzyć pierwsze prace, zobacz co będzie potrzebne.

Zakup ozdób do decoupage

ozdoby do decoupageWbrew pozorom żeby zacząć swoją przygodę z decoupage nie potrzebujesz wydawać wiele pieniędzy na pierwsze zakupy. Potrzebne będą klej, pędzel o miękkim włosiu oraz lakier, którym zabezpieczymy gotową pracę. Na początek warto wybrać te najtańsze, są one zazwyczaj wystarczająco dobre. Zamiast lakieru i kleju można kupić preparat 3 w 1, który służy równocześnie jako baza, klej i lakier. Niektórzy używają po prostu białka jaja kurzego. Jako ozdoby do decoupage można wykorzystać zwykłe serwetki. Możemy okleić nią całą powierzchnię przedmiotu lub wyciąć tylko wybrany motyw. Również różnego rodzaju wycinanki z papieru dobrze się sprawdzą, jednak wtedy należy nałożyć na nie więcej lakieru. Oczywiście możemy też kupić dekoracje czy serwetki z papieru ryżowego przeznaczone specjalnie do decoupage, jednak nie są one konieczne. W sklepach znajdziemy również same przedmioty jak skrzyneczki, pudełka itp, przeznaczone do ozdobienia, można jednak użyć przedmiotów, które mamy w domu. Zazwyczaj chcemy naszą pracę jeszcze podmalować czy dodatkowo ozdobić. Najlepsze są do tego farby akrylowe. Wszystkie te materiały, jak i wiele innych, np. służących do postarzania, tworzenia spękań itp. kupimy w sklepach dla plastyków albo internetowych sklepach z materiałami do DIY. 

Przedmioty ozdobione techniką decoupage wyglądają naprawdę niesamowicie. Wielu osobom wydaje się, że osiągniecie takiego efektu wymaga ogromnych zdolności i talentu plastycznego. Tymczasem jest to bardzo proste, każdy kto tylko ma ochotę może spróbować swoich sił.