Jakie są typy filtrów do wody?

Woda to najważniejszy płyn w naszym życiu. Pijemy ją, gotujemy, zalewamy nią herbatę. Dlatego tak ważne jest, aby była ona czysta. Niektórzy stawiają na wodę butelkowaną, jednak jest to dość droga i niewygodna. Dlatego warto stosować filtry do wody. Jak wybrać najlepsze? 

Wybór najlepszego filtra do wody nie jest łatwy

wydajne filtry do wody w Warszawie

Twarda, chlorowana woda jest zmorą szczególnie mieszkańców miast. Dlatego w nich szczególnie poszukiwane są filtry – wydajne filtry do wody w Warszawie i innych dużych miastach naprawdę się przydają. Przede wszystkim ważne jest, aby znać technologie uzdatniania wody. Te najczęściej stosowane to: zmiękczające wodę, węglowe oraz wykorzystujące zjawisko odwróconej osmozy. Te pierwsze zmiękczają wodę i usuwają związki żelaza i manganu. Działają na zasadzie wymiany jonów wapniowych i magnezowych na jony sodu. Drugi typ poprawia smak, zapach i barwę, wody oraz usuwa chlor. Podczas filtrowania wykorzystuje się tutaj specjalne wkłady z preparowanego węgla aktywowanego o właściwościach absorpcyjnych. Trzeci sposób filtrowania usuwa zanieczyszczenia mechaniczne i chemiczne, bakterie, wirusy. Wszystko to za sprawą filtrowania pod ciśnieniem przez specjalną, nieprzepuszczalną błonę. Powoduje ona, że otrzymujemy praktycznie idealnie czystą wodę. Czy są jakieś minusy? Oczywiście: przykładowo filtry wykorzystujące odwróconą osmozę wypłukują także minerały, więc wraz z nimi musi być stosowany mineralizator.

Jak widać, wybór filtra do wody nie jest prosty. Każdy powinien sam zastanowić się, która opcja jest dla niego najlepsza i którą powinien wybrać do swojego domu. Należy oczywiście rozważyć wszelkie za i przeciw, zastanowić się nad kosztami oraz ewentualnie porozmawiać ze specjalistą. Dzięki temu wybierzemy najlepszy filtr do naszego domu.