makijaż permanentny oczu

Jakie zabiegi kosmetyczne wykonuje się najczęściej?

Kobiety często poddają się różnym zabiegom kosmetycznym, w celu poprawy samopoczucia i atrakcyjności. Obecnie rynek kosmetyczny oraz medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów kosmetycznych i odmładzających, z których coraz częściej korzystają panie nie tylko w średnim wieku. Oto kilka przykładów tych najczęściej wykonywanych.

Depilacja laserowa – skuteczna walka z owłosieniem

przygotowanie do depilacji laserowejOd wielu lat kobiety pozbywają się niechcianego owłosienia z nóg, okolic bikini, twarzy czy pach. Depilacja laserowa jest jednym ze sposobów najtrwalszego usuwania owłosienia, ze względu na to, że niechciane włoski usuwane są wraz z cebulkami. Wiązka laserowa przenika do skóry i zostaje pochłania przez melaninę włosa, po czym zamienia się w ciepło i uszkadza macierz włosa, trwale go niszcząc. Jest to jedna z najskuteczniejszych, a zarazem najmniej bolesna metoda usuwania owłosienia. Szczególnie polecana tym, u których występują podrażnienia, zapalenie okołomeszkowe czy wrastanie skóry po depilacji woskiem czy depilatorem. Aby trwale pozbyć się owłosienia, należy zabieg wykonać od 3 do 5 razy, gdyż cykl wzrostu włosa. Usunąć można tylko te będące w fazie wzrostu. Istnieją sytuacje, kiedy nie można poddać się zabiegowi skutecznej depilacji laserowej, są to:

 • ciąża;
 • świeża opalenizna;
 • stosowanie leków i ziół uwrażliwiających na światło w okresie krótszym niż 7 dni przed zabiegiem;
 • stosowanie kremów opalających w czasie krótszym niż 7 dni;

 

Aby zabieg był prawidłowo wykonany, należy skorzystać z wysokiej jakości gabinetu, aby uniknąć ewentualnych skutków ubocznych jak np. podrażnienia skóry. Należy także pamiętać, że laserową depilację powinien wykonywać lub nadzorować lekarz dermatolog. Profesjonalne usługi z pewnością uzyskamy w salonach kosmetycznych we Wrocławiu, Warszawie czy Poznaniu.

Mezoterapia igłowa dla świeżej i młodej twarzy

przygotowanie do mezoterapii igłowejMezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w dermatologii i kosmetologii estetycznej. Zabieg opiera się na wtłoczeniu w skórę różnych substancji aktywnych, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb skóry. To znaczy, że zabieg może poprawiać np. nawilżenie w przypadku skóry suchej, uzupełni niedobory witamin, wspomoże mikrokrążenie czy zwiększy elastyczność redukując w ten sposób występujące oznaki starzenia. Jest to głębokość około 0,5 do 4 mm. Zabieg można wykonać trzema sposobami:

 • wstrzykiwanie igłą i strzykawką, zaletą jest możliwość podania większej ilości preparatu w miejscach szczególnie wymagających, powodzenie zabiegu w dużym stopniu zależy od doświadczenia lekarza wykonującego zabieg;
 • wstrzykiwanie pistoletem o automatycznym trybie pracy, co zapewnia jednakowe podanie preparatu w obrębie całej partii skóry;
 • wstrzykiwanie za pomocą rollera czyli dysku z mikroigłami umieszczonymi na rolce, jest to bardzo szybka metoda, która umożliwia uzyskanie koło 500 tysięcy mikro-kanałów w czasie 5 minut;

 

Tak jak i w wcześniejszym przypadku, nie zawsze można sobie pozwolić na taki zabieg, przeciwwskazaniami są między innymi:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • alergia na stosowane substancje;
 • miejscowe stany zapalne;
 • przyjmowanie w ciągu ostatnich 7 dni leków przeciwzakrzepowych lub niesterydowych leków zapalnych;
 • choroby krwi jak anemia czy małopłytkowość;
 • skłonność do bliznowacenia;
 • opryszczka;
 • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne;
 • wirusowe zapalenie wątroby
 • epilepsja

Zabieg mezoterapii igłowej polega na aplikowaniu leczniczych substancji poprzez mikro wkłucia. W skutek takie działania wnikają one w głęboką warstwę skóry właściwej bądź tkanki podskórnej.

Makijaż permanentny – oszczędź swój czas

makijaż permanentny brwi i ustZa pomocą makijażu permanentnego możemy uzyskać kreski na powiekach, podkreślić i wzmocnić kontur ust czy nadać im wyraźniejszej barwy, a także stały, wybrany kształt i układ brwi, bądź tło dla istniejących włosków. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich pań, które chcą zaoszczędzić czas na codziennym malowaniu, a także dla tych, które np. mają przerzedzone brwi. Zabieg polega na wprowadzeniu hiperalergicznych pigmentów do zewnętrznych warstw skóry (naskórka) za pomocą jednorazowych, sterylnych igieł tzw. kardridży. Warto zauważyć, że zabieg wykonywany jest przez linergistkę, a nie tradycyjną kosmetyczkę. Pierwszym etapem wykonania makijażu permanentnego jest konsultacja podczas której wykluczone są przeciwwskazania, dobiera się odpowiedni kolor barwników, a także ustala efekt końcowy na jaki liczy klientka. Następnie wykonuje się dezynfekcję skóry i podaje się znieczulenie miejscowe. Później na twarzy pacjentki, wykonywany jest wstępny szkic, po jego zaaprobowaniu następuje wprowadzanie pigmentu w naskórek, za pomocą modułu igłowego. Zabieg trwa około od 1 do 2,5 godziny. Po 3-4 tygodniach następuje ewentualna korekta miejsca w celu wzmocnienia i utrwalenia efektu lub poprawy niedoskonałości. Zabieg należy powtarzać średnio co 3-5 laty. Przeciwwskazania są podobne co w wcześniejszych przypadkach, zazwyczaj jest to ciąża, infekcje, uszkodzenia skóry w miejscach zabiegu, opalenizna, stany zapalne skóry itp.


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

 • Kobieta.pl – portal internetowy poświęcony zdrowiu i urodzie kobiet
 • Laserique – strona internetowa salonu wykonującego depilacje laserowe
 • Provence – witryna internetowa salonu z Poznania oferującego mezoterapię igłową

 

Podsumowanie

Dzisiejsza kosmetologia i medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów udoskonalających nasz wygląd nie tylko twarzy i skóry, ale także i sylwetki. Mają one na celu poprawę naszego wyglądu, a nawet samopoczucia. Nie więc dziwnego, że tak wiele pań korzysta z tych usług.