Jakim materiałem pokrywać podłogi?

Wybierając materiały do wykończenia domu, bardzo dużo uwagi należy przyłożyć do ich solidności. Decydując się na wysokiej jakości materiały tego typu można mieć pewność, że rezultaty remontu będą się utrzymywać przez dłuższy czas. Przykładem mogą być podłogi, gdzie poleca się stosowania płyt laminowanych.

Zalety laminatów Egger

płyta eggerPodczas wykańczania mieszkania po remoncie warto wybierać materiały wykończeniowe, które pochodzą od zaufanych producentów. Przykładem takiego materiału, któremu można zaufać, jest płyta egger, czyli płyta laminowana stosowana do pokrywania podłóg. Oczywiście w ofercie tej firmy znajdziemy różne inne materiały wykończeniowe. Płyty laminowane do pokrywania podłóg cechują się obecnie bardzo duża popularnością, stopniowo wypierając drewniane, podatne na uszkodzenia parkiety. Wynika to z faktu, że tego typu płyty są w znacznie mniejszym stopniu podatne na różnego rodzaju uszkodzenia, jak również zarysowania, dzięki czemu pokryte płytami egegr podłogi dłużej zachowają swój atrakcyjny wygląd. Powodem dużej odporności płyt egegr jest ich wyjątkowa konstrukcja, oparta o kilka warstw. Dzięki temu wszelkiego rodzaju zabrudzenia pozostają na najbardziej wierzchniej, ochronnej warstwie płyt, nie mogąc przeniknąć głębiej, co pozwala na łatwiejsze ich doczyszczenie. Zazwyczaj do skutecznego oczyszczenia płyt egger wystarczy zwykła, lekko zwilżona szmatka, wiec nie ma konieczności stosowania żadnych, agresywnie działających detergentów, aby utrzymać je w dobrym stanie przez długi czas. Płyty tego typu są szczególnie polecane dla alergików.

Aby móc dłużej cieszyć się rezultatami remontów, warto stosować wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Szczególnie ważne jest to w przypadku podłóg, gdzie źle dobrany materiał wykończeniowy może spowodować, że zaczną one szybko wyglądać nieestetycznie w wyniku zużycia.