Jakość komputerów w biurach

 

Wielu moich znajomych bardzo często narzeka na sprzęt, na jakim muszą wykonywać każdego dnia swoje obowiązki służbowe. Podkreślają, że w domu mają lepsze komputery, które bez problemów radzą sobie z różnego rodzaju grami, są cichsze i dłużej pracują na baterii. Ja podchodzę do tego inaczej, ponieważ komputer w biurze jest dla mnie tylko i aż narzędziem do pracy.

Dobre komputery do biura poniżej 2000 złotych

komputer biurowy do 2000Moja opinia o sprzęcie biurowym, a w szczególności o komputerach jest taka, że powinny one być dostosowane do stanowiska, jakie się wykonuje. Dziwi mnie więc, że moi koledzy porównują swój sprzęt do ludzi z działu projektowego, którzy pracują na specjalistycznych programach wymagających wydajnej karty graficznej i procesora. My w księgowości mamy zupełnie inne potrzeby dlatego uważam, że komputer biurowy do 2000 złotych jest w zupełności wystarczający i naprawdę nie potrzebujemy droższego. Nasze komputery są przede wszystkim nowe, dzięki czemu działają sprawnie, mają dużo pamięci RAM i na dysku twardym, a wypasiona karta graficzna czy najnowszy procesor są nam zbędne. 2000 złotych jest wystarczającą kwotą na komputer stacjonarny, dzięki której z powodzeniem można skompletować sprzęt, który będzie z powodzeniem służył przez wiele lat w pracy biurowej, zwłaszcza w księgowości gdzie większość pracy wykonuje się na arkusza kalkulacyjnych i wysyłając wiadomości poprzez pocztę elektroniczną.

Przez te 3 lata, które mijają od ostatniej wymiany komputerów w naszym biurze nikt nie miał sytuacji, w której nasze komputery okazałyby się niewystarczające. W odróżnieniu od moich kolegów będę raczej bronił kierownictwo, które tym razem stanęło na wysokości zadania i kupiło komputery ani za drogie, ani za tanie, tylko dopasowane do faktycznych potrzeb naszego działu.