Język włoski dawał szerokie perspektywy

Po liceum długo zastanawiałem się kim chcę zostać w przyszłości. To była dla mnie wielka zagadka, ponieważ w niczym nie widziałem swojego zawodu. Podczas wyboru studiów dostałem wielkiego przypływu i nie wiedząc czego udałem się na język włoski.

Zostałem tłumaczem języka włoskiego 

tłumacz przysięgły włoskiegoTam zacząłem uczyć się wszystkiego od podstaw. Pokazano mi jak funkcjonuje ten język. Po jakimś czasie ta tematyka zaczęła mnie bardzo interesować. Na początku bałem się o ten impuls. Mógł mnie zmylić. Jednak teraz uznałem, że to był strzał w dziesiątkę, a język włoski jest właśnie tym co chcę robić. Również okazało się, że są przede mną ciekawe perspektywy. W końcu ukończyłem nawet specjalne szkolenie, które mnie przygotowywało do funkcjonowania jako tłumacz przysięgły włoskiego. Jednak tam nauka była już na zupełnie innym poziomie. Okazało się, że muszę spełniać bardzo rygorystyczne standardy i dostosowywać się do surowych wymogów. Funkcja tłumacza przysięgłego była nie zwykle ważna i taki człowiek musiał mieć autorytet. Na szczęście udało mi się ukończyć i zdobyć wszelkie dodatkowe kwalifikacje. Po studiach mogłem już pracować jako prawdziwy tłumacz przysięgły włoskiego. Na pracę nie mogłem narzekać. Ten język wcale nie był popularny i na rynku pracy poszukiwano wielu specjalistów z tego zakresu. Moja praca była jednak bardzo wymagająca intelektualnie. Jako tłumacz musiałem być pewny tego nad czym aktualnie pracuję. Na szczęście moje lata nauki pokazały mi jak sobie z tym radzić. Jako tłumacz miałem wiele zleceń.

Planowałem założyć swoje własne biuro w domu, ponieważ dzięki temu mogłem zyskać o wiele większe zainteresowanie niż poprzednio. Język włoski dawał mi na prawdę szerokie perspektywy na przyszłość i otwierał wiele ścieżek kariery. Nie żałowałem swojej decyzji z przeszłości.